Спеціальні потреби

ISW: ПВК «Вагнер» відкрила нові вербувальні пункти на базі спортивних клубів


Будинок Центру ПВК «Вагнер» в Санкт-Петербурзі
Будинок Центру ПВК «Вагнер» в Санкт-Петербурзі

Приватна військова компанія «Вагнер» у період між 2 і 4 березня відкрила принаймні три нові пункти вербування. Про це у своєму останньому зведенні пише американський Інститут вивченні війни (ISW).

Аналітики зауважують, що ці зусилля можуть бути спрямовані на компенсацію скорочення вербування вагнерівців після того, як, за повідомленнями, на початку 2023 року ПВК втратила доступ до вербування в’язнів. 9 лютого Пригожин оголосив, що ПВК «Вагнер» повністю припинила вербування в’язнів, але не характеризував це як результат заборони.

Повідомляється, що нові пукти вербування ПВК «Вагнер» базуються на спортивній базі «Динамо» в Самарі, спортивному клубі «Антарес» в Ростові та в будівлі Федерації боксу Росії в Тюмені.

Крім того, раніше цього тижня, стало відомо, що ПВК «Вагнер» відкрилп у Петербурзі молодіжний патріотичний клуб «Вагнерньонок», який що має на меті «прищепити молодому поколінню любов до своєї Вітчизни».

Як повідомляв раніше Голос Америки, нині сенат США розглядає законопроект, що передбачає притягнення до відповідальності російських найманців, і вимагає від Держдепу визнати угруповання "Вагнер" закордонною терористичною організацією. Законопроект був представлений у Сенаті під час минулої сесії, але не встиг пройти до закінчення сесії.

Генеральний прокурор США Меррік Гарланд під час в Юридичному комітеті Сенату США у середу, 1 березня слухань назвав лідера групи “Вагнер” Євгена Пригожина воєнним злочинцем.

"Пан Пригожин, який керує цією справою, на мою думку, є воєнним злочинцем. Можливо, це не дуже доречно говорити мені як судді до отримання всіх доказів. Але гадаю, що наразі у нас є більш ніж достатньо доказів, щоб я так вважав ", - сказав Гарланд під час слухань.

На питання сенатора-республіканця Ліндсі Грема, чи США повинні визнати угруповання “Вагнер” закордонною терористичною організацією, Гарланд відповів, що це питання - в компетенції Держдепу США.

В матеріалі використані джерела Інституту вивченні війни (ISW)

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG