Спеціальні потреби

"Кремль наказав розвідці знайти шляхи обходу санкцій" - уряд США попередив американські компанії


Фото для ілюстрації: Емблема Міністерства юстиції США, Вашингтон
Фото для ілюстрації: Емблема Міністерства юстиції США, Вашингтон

Правоохоронці США закликали американців бути пильними до спроб Росії знайти шляхи обходу міжнародних санкцій та експортних обмежень. Про це йдеться в спільній заяві Міністерств юстиції, торгівлі та фінансів США, виданій в четвер. Подібну заяву відомства видали вперше.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Відомства попередили, що Кремль дав вказівку розвідці знайти шляхи обходу санкцій і навели приклади тактики такого обходу, які можуть застосовувати компанії.

"Наші економічні інструменти обмежують Росію настільки, що Кремль наказав своїм розвідслужбам знайти шляхи обходу міжнародних санкцій та експортних обмежень, - сказала директорка служби міжнародних активів Міністерства фінансів США Андреа Гакі. - Приватний сектор є ключовим партнером для того, щоб переконатись, що ми закриваємо доступ Росії до необхідного їй обладнання, щоб продовжувати несправедливу війну проти України".

"З початку неспровокованого вторгнення Росії до України пріоритетом Міністерства юстиції США є забезпечення виконання регуляторних актів США щодо експорту та санкцій а також переслідування зусиль із обходу таких законів", - заявив заступник генерального прокурора США Метью Олсен.

Серед тактик обходу санкцій, урядовці США вказали на використання посередників, або пунктів транспортування, намагання приховати особу того, хто набуває вигоду від контракту, тощо.

Окремо в четвер правоохоронці США повідомили про арешт двох чоловіків за звинуваченнями у тому, що вони в обхід експортного законодавства США, незаконно експортували до Росії авіаційні технології, після вторгнення Росії до України 24 лютого 2022 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG