Спеціальні потреби

США перекинули у Європу "літак судного дня" E-6B Mercury


Європейського командування Збройних сил США повідомляє про перекидання до Ісландії літака E-6B Mercury. Twitter @US_EUCOM
Європейського командування Збройних сил США повідомляє про перекидання до Ісландії літака E-6B Mercury. Twitter @US_EUCOM

США перекидають до Ісландії літак E-6B Mercury під час проведення операцій у зоні відповідальності Європейського командування Збройних сил США. Про це командування повідомило у Twitter. Там додали, що "екіпаж зустрівся з посолкою США в Ісландії Керрін Патман та іншими дипломатичними та військовими лідерами".

E-6B Mercury створений як універсальний літак управління в умовах ядерного протистояння, призначене для зв'язку з атомними ракетними крейсерами стратегічного призначення, які несуть міжконтинентальні балістичні ракети, тому він отримав неофіційну назву "літак судного дня". Повітряне судно служить резервною копією Глобального оперативного центру стратегічного командування США, якщо наземний об’єкт не зможе виконати свою місію, пише Military+Aerospace Electronics.

Літак E-6B Mercury - це модифікований реактивний лайнер Boeing 707, може розвивати швидкість 981 км/год при крейсерській швидкості 842 км/год і здатний підніматися на висоту до 12,8 км з дальністю польоту до 11760 км. Екіпаж складається з 22 осіб, включаючи пілотів, операторів зв'язку та персонал бойового штабу.

Раніше Пентагон повідомляв про модифікацію E-6B Mercury, що мала бути завершеною у грудні 2023. А торік компанія Northrop Grumman оголосила, що протягом п'яти років модифікуватиме літак, покращуючи функції командування, контролю та зв’язку, які з'єднують національне командування з ядерною тріадою Сполучених Штатів.

Новини про перебазування E-6B Mercury викликала значну увагу російських ЗМІ, а в Москві це назвали бажанням Вашингтона продемонструвати союзникам свою підтримку, а Росії - готовність "відреагувати на можливі дії по застосуванню ядерної зброї".

Нагадаємо, Кремль минулого тижня оголосив про призупинення участі у договорі про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь New START. Як заявив у відповідь речник Держдепартаменту Нед Прайс, ядерна позиція США залишається незмінною.

Раніше Голос Америки повідомляв, що НАТО відправило до Румунії військовий розвідувальний літак Систем повітряного попередження та управління для того, аби посилити присутність Альянсу у Східній Європі й моніторити воєнну активність Росії.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG