Спеціальні потреби

ЄС схвалив 10-й пакет санкцій проти Росії, після напружених перемовин


Фото для ілюстрації. Прапор ЄС
Фото для ілюстрації. Прапор ЄС

БРЮССЕЛЬ, 24 лютого (Reuters) – Європейський Союз після напружених перемовин в останню хвилину схвалив десятий пакет санкцій проти Росії в річницю вторгнення Москви в Україну, повідомила увечері в п’ятницю Швеція, яка головує в ЄС.

"Разом країни-члени ЄС запровадили найсильніші та масштабні санкції за всю історію, щоб допомогти Україні виграти війну", - оголосило президентство у Twitter.

«ЄС єдиний з Україною та українським народом. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно».

Пакет включає посилення експортних обмежень щодо товарів подвійного призначення, а також заходи проти організацій, які підтримують війну, поширюють пропаганду або доставляють безпілотники, які використовує Росія.

За дві години до опівночі країни-члени ЄС узгодили санкції. Знадобилось небагато часу, щоб врегулювати питання, яке поставила Польща.

Варшава заявила, що запропоновані обмеження ЄС на імпорт російського каучуку передбачають таку велику квоту і такі тривалі перехідні періоди, що цей захід не матиме жодного впливу на практиці.

Інші країни ЄС збентежило те, що Варшава – провідний яструб проти Росії у блоці – наражає на ризик оголошення про нові санкції в річницю нападу Росії на Україну лише через один елемент пакету.

«Це виглядає погано. Ключовим тут мало бути послання солідарності з Україною в цей особливий день», — сказав дипломат, який брав участь у конфіденційних переговорах між 27 країнами ЄС у центрі блоку Брюсселі.

Усі держави-члени повинні схвалити санкції, що часто робить переговори виснажливими.

ЄС заявив, що 10-й раунд санкцій проти Росії з початку війни був спрямований на те, щоб ускладнити фінансування війни та позбавити Росію технічного обладнання та запасних частин для зброї, яка використовується проти України.

Заходи також мали на меті додати до чорного списку більше осіб, у тому числі тих, кого Захід називає російськими пропагандистами, тих, кого Київ вважає відповідальними за депортацію українських дітей до Росії, і причетних до виробництва іранських безпілотників, розміщених на лінії фронту.

Пакет також передбачає відключення більшої кількості банків, включаючи приватний Альфа-Банк і онлайн-банк Тінькофф, від глобальної системи SWIFT і зменшення торгівлі між ЄС і Росією більш ніж на 10 мільярдів євро, за словами керівника блоку.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG