Спеціальні потреби

Білий Дім: повна підтримки України і тиск на Росію


Джо Байден у промові в Варшаві цього тижня говорив про роковини вторгнення Росії до України
Джо Байден у промові в Варшаві цього тижня говорив про роковини вторгнення Росії до України

Рік тому Росія здійснила неспровоковане і жорстоке вторгнення до України, вказав Джон Кірбі, координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США під час спілкування з пресою в п'ятницю.

Сполучені Штати мають за мету притягнути Путіна до відповідальності і забезпечити Україні допомогу у безпековій, економічній і гуманітарних сферах, заявив посадовець.

Кірбі назвав рівень підтримки, яку США надають Україні безпрецедентним: «Це справді безпрецедентний рівень військової підтримки українських збройних сил. Я не можу згадати подібного прикладу в історії. Ми працюємо з ними в режимі реального часу, надаючи можливості, які їм найбільше потрібні, і робимо все можливе, щоб задовольнити ці вимоги».

Кірбі відповів і на питання про те, що деяким оглядачам здається, що санкції не є достатньо ефективними. Посадовець переконаний, що санкції нешвидко, але невідворотно зменшують можливості Кремля фінансувати війну проти України.

«Ми вважаємо, що санкції абсолютно допоможуть обмежити здатність Путіна озброювати свої збройні сили. Наприклад, ми знаємо, що він має проблеми з виробництвом крилатих ракет, тому що він не може отримати мікроелектроніку, яка йому потрібна для роботи з системами наведення. Тож ми віримо, що це матиме вплив. Але другий момент полягає в тому, що санкції можуть зайняти деякий час. Часто ви не бачите негайного впливу. Ви знаєте, їм потрібен деякий час, щоб ефект проявився. Тож ми просто будемо продовжувати».

Серед кроків, які оголосили США до роковин вторгнення Кірбі перелічив, «По-перше, Міністерство оборони оголосило про новий пакет допомоги у сфері безпеки, який допоможе зміцнити протиповітряну оборону України. Він включає велику кількість боєприпасів калібру 155 міліметрів. По-друге, Сполучені Штати вже почали розподіляти майже 10 мільярдів доларів грантового фінансування, щоб допомогти Україні задовольнити критичні потреби своїх громадян, і це стосується допомоги у сфері охорони здоров’я, освіти, екстрених служб тощо. По-третє, Сполучені Штати готуються доставити Міністерству енергетики третю партію важливого обладнання для мереж електропередачі. І ми очікуємо, що це потрапить до України на початку березня. Ця поставка включатиме кілька мобільних генераторів для забезпечення резервного живлення».Також США взяли на себе зобов'язання здійснити економічний тиск на енергетичний, фінансовий, оборонний і промисловий сектори Росії. Сполучені Штати накладають санкції на понад 200 фізичних та юридичних осіб, як в Росії, так в інших країнах в Європі, Азії та на Близькому Сході. Також США підвищили тарифи на понад 100 російських металів і хімічних продуктів загальною вартістю близько 2,8 мільярда доларів.

Форум

XS
SM
MD
LG