Спеціальні потреби

Блінкен: Війна зруйнувала міжнародну репутацію Росії


Держсекретар США Ентоні Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен

"Ця війна зруйнувала міжнародну репутацію Росії, послабила Росію та залишила її в ізоляції, а також спустошила її економіку", - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

В заяві до роковин повномасштабного вторгнення Блінкен підтвердив підтримку України з боку США і вказав на жертви та руйнування, яких завдала війна.

Рішення Путіна розв'язати війну в Україні "розірвало родини, змусило мільйони полишити свої громади, зруйнувало оселі, школи, лікарні та іншу цивільну інфраструктуру, погіршило світову продовольчу кризу, дестабілізувало енергоринки та зашкодило миру і безпеці", йдеться в заяві.

Путін розв'язав цю війну, і він має сили завершити її, додав Блінкен.

24 лютого США оголосили новий пакет допомоги Україні, обсягом 2 млрд дол. В роковини початку повномасштабної агресії Росії проти України, очільник Пентагону Ллойд Остін нагадав, що принципи про які йдеться у війні стосуються не лише України: "Сьогоднішні роковини - можливість для всіх, хто вірить у свободу, правила, суверенітет знову затвердити відданість підтримці хоробрих захисників України на довгострокову перспективу і згадати – на кону у війні Росії те, що стосується всіх далеко поза межами України".

Посолка США в Україні Бріджит Брінк в цей день згадує слова юнака, який пережив окупацію Херсону: «Для мене це був рік жаху, терору та страху, який я хотів би видалити з мого життя. Але це також показало силу України та партнерства на підтримку свободи України».

Напередодні Генеральна Асамблея ООН проголосувала за поданий Україною проект резолюції, що закликає Росію покинути Україну. Резолюція ООН наголошує на терміновій необхідності знайти «всеосяжний, справедливий і міцний мир, відповідно до принципів Статуту ООН».

В заяві Ради Європейського Союзу з нагоди роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну йдеться, що Європейський Союз не заспокоїться, поки Україна не переможе, поки не буде відновлена її територіальна цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і поки не буде встановлене правосуддя.

"Український народ продемонстрував неймовірну силу в захисті своєї Батьківщини та основних принципів міжнародного права проти російської агресії. Він показав рішучість у захисті демократії та свободи, стійкість перед труднощами та гідність, коли зіткнувся зі злочинами Росії", - мовиться в заяві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG