Спеціальні потреби

ООН планує програми підтримки постраждалих від війни в Україні та за кордоном на $5,6 млрд


Діти українських біженців у Варшаві, 28 липня 2022. AP Photo/Michal Dyjuk
Діти українських біженців у Варшаві, 28 липня 2022. AP Photo/Michal Dyjuk

ООН закликають виділити 5,6 мільярда доларів для допомоги постраждалим від війни в Україні. Відповідний план Управління з координації гуманітарних питань (УКГП) та Управління верховного комісара у справах біженців (УВКБ) передбачає співпрацю із понад 650 партнерами, більшість із яких - це українські організації.

Зокрема, йдеться про надання 11 мільйонам людей їжі, медичної допомоги, грошових коштів та іншої життєво необхідної допомоги для українців в Україні, а також в країнах, що приймають біженців: Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщині, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині.

За даними ООН, внаслідок майже року повномасштабної війни Росії в Україні близько 40 відсотків населення України зараз потребують гуманітарної допомоги та захисту. А хвиля біженців "призвела до гуманітарної кризи такого масштабу, якого в Європі не бачили десятиліттями".

"Ми маємо зробити все можливе, щоб охопити найважче доступні населені пункти, у тому числі поблизу лінії фронту. Страждання українського народу далекі від завершення – він продовжує потребувати міжнародної підтримки", - сказав Мартін Гріффітс, заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги.

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді подякував європейським країнам за те, що українських "біженців не тільки прийняли, але й за домовленості про тимчасовий захист надали їм право на роботу, доступ до послуг" від держав. "Однак ми не повинні сприймати цю відповідь або гостинність приймаючих громад як належне. Потрібне продовження міжнародної підтримки та солідарності, поки біженці не зможуть повернутися до своїх домівок у безпеці та гідності", - додав він.

Торік гуманітарні організації програми ООН "План реагування для біженців" (Refugee Response Plan) надали допомогу мільйонам біженців з України, зокрема понад 1 мільйон людей отримали допомогу послугами й товарами, понад 885 тисяч - грошові виплати на покриття основних потреб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла, що завдяки програмам Світового банку Київ може фінансувати соціальні програми: виплати бідним верствам населення, багатодітним родинам, людям з інвалідністю.

"По суті, ці кошти дозволяють нашим людям вижити, якби їх не було, то в нас цей сегмент, що потребує постійної підтримки, лишився б за межею бідності, і це були б люди, які реально голодують", - сказала Жолнович.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG