Спеціальні потреби

У Конгресі США - проект резолюції, що закликає зупинити військову допомогу Україні


Конгресмен США Метт Гетц неодноразово виступав із критикою допомоги Україні
Конгресмен США Метт Гетц неодноразово виступав із критикою допомоги Україні

Група конгресменів від Республіканської партії США подала проект резолюції до Палати представників Конгресу США із закликом припинити військову допомогу Україні. Про це повідомляє канал Fox. Повідомлення, яке містить посилання на текст проекту резолюції, поширив у своєму акаунті у Twitter один із її співавторів конгресмен Метт Гетц.

В проекті резолюції міститься заклик до уряду США "припинити військову та фінансову допомогу Україні і заклик до воюючих сторін досягнути мирної домовленості".

Гетц неодноразово виступав із критикою допомоги Україні. Він та деякі інші співавтори теперішнього проекту резолюції, такі як представниця штату Джорджія Марджорі Тейлор Грін, Томас Массі (Кентуккі) та Баррі Мур (Алабама), в листопаді минулого року виступили з ініціативою збільшити аудит коштів, що надаються на підтримку Україні з боку США.

Більшість американців підтримують надання допомоги Україні. Згідно з опитуванням Чиказької ради глобальних справ, опублікованого в грудні 2022 року, 65% американців підтримують надання зброї, 66% - економічну допомогу, 73% висловились за те, щоб приймати біженців з України і 75% - за збільшення санкцій проти Росії.

Водночас, частка республіканців, які підтримують надання військової допомоги Україні зменшилась до 55% в січні, з 68% у відповідному опитуванні в березні.

Опитування Pew Research, результати якого були оприлюднені в січні 2023 року, також вказує на зростання кількості прихильників Республіканської партії, які вважають, що США надають надто багато допомоги Україні. 40% республіканців та прихильників цієї партії дотримуються такої точки зору, що більше ніж 32% у подібному опитуванні восени.

Форум

XS
SM
MD
LG