Спеціальні потреби

“Лише на одному полі знайшли понад 1,5 тис. мін”, - як американський бізнес продовжує роботу в Україні


Спалена техніка на полях. Фото: SigmaBleyzer, AgroGeneration SA
Спалена техніка на полях. Фото: SigmaBleyzer, AgroGeneration SA

Попри війну багато американських компаній продовжують працювати в Україні, хоча багатьом із них довелося перелаштувати свій бізнес та вивезти частину працівників за кордон.

Діяльність в Україні від початку війни, зокрема, не припинила жодна з понад 200 американських компаній-учасниць Американсько-української ділової ради.

Голос Америки поспілкувався з представниками Ділової ради в рамках серії матеріалів про американсько-українські неурядові організації.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Американсько-українськa діловa рада (USUBC) була заснована 1995 року у Вашингтоні, згодом відкрила офіс у Києві. За майже 30 років існування вона співпрацювала із сотнями американських компаній, які вклали мільярди доларів в українську економіку. У час війни головним завданням асоціації стало те, щоб американські компанії не пішли з України, розповів президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс: "Ми почали працювати над поширенням інформації про те, наскільки важлива Україна, чому вона стала жертвою агресії Путіна, чому важливо її підтримувати та захищати. Ми працювали з нашим урядом. Ми працювали над тим, щоб переконати наші компанії залишитися там".

Переконати вдалося - американські інвестори не пішли з України, розповідає членкиня виконавчого комітету Американсько-української ділової ради Ірина Паліашвілі:

Ніхто з наших компаній-учасниць не виїхав з України. Всі залишаються там.

"Ніхто з наших компаній-учасниць не виїхав з України. Всі залишаються там. Звичайно, вони переформатували свою роботу. Деякі з працівників, особливо жінки з дітьми, працюють дистанційно з Польщі, Австрії, Бельгії та інших країн".

Частина американських компаній перелаштували діяльність, аби підтримувати Україну в час війни, заснувавши благодійні проекти. "Після початку повномасштабної війни основна місія Американсько-Української Ділової Ради, окрім підтримки бізнесу та його учасників, – гуманітарна. Багато наших представників створюють свої фонди, через які вони постачають Україні гуманітарну допомогу", - розповіла Паліашвілі.

Одна з таких американських компаній - SigmaBleyzer - працює на українському аграрному ринку понад 10 років. Одна з керівників компанії, американка з українським корінням Джесіка Блейзер на початку війни заснувала неприбуткову організацію Ukraine Rises, що допомагає забезпечувати українців зокрема генераторами, термоодягом, медичними засобами.

В останні роки весь свій агробізнес SigmaBleyzer сконцентрувала на Харківщині. На початку війни половина її полів опинилася в окупації. "Близько 50 відсотків наших земель були захоплені на окупованій території до тієї неймовірної операції, яку провели українські військові, щоб звільнити ці землі кілька місяців тому. Крім того, фактично вся решта території була дуже близько до лінії фронту", - розповіла Джесіка Блейзер, партнерка компанії SigmaBleyzer .

Сліди від мін на полях у Харкіській області. Фото: SigmaBleyzer and AgroGeneration SA
Сліди від мін на полях у Харкіській області. Фото: SigmaBleyzer and AgroGeneration SA

Після того, як на землях компанії господарювали росіяни, замість урожаю довелося збирати міни: "Після деокупації території лише на одному полі наші працівники прийшли та змогли розмінувати понад тисячу п’ятсот окремих мін, і жоден наш працівник за цей час не постраждав. Але це дає уявлення лише про одне поле", - розповіла Блейзер.

Проте компанія планує вкладати гроші в решту земель і не збирається відмовлятися від ведення агробізнесу в Україні.

Бізнес продовжує працювати в Україні. Це те, що люди, які перебувають за її межами, не зовсім уявляють і розуміють.

"Бізнес продовжує працювати в Україні. Це те, що люди, які перебувають за її межами, не зовсім уявляють і розуміють. І поки я не стала повертатися сюди сама, щоб побачити це на власні очі, це було дуже важко зрозуміти. Але бізнес не зупинився. Люди не зупиняються тут. В українців є мужність і цілеспрямованість - вони продовжують жити своїм життям, а бізнес продовжує працювати", - каже Блейзер. ​

В Американсько-українській діловій раді спостерігають надзвичайно велику цікавість американського бізнесу до українського ринку. "Вони (американські бізнесмени, - ред.) відкрили Україну як інноваційну країну, як країну з мужньою та високоосвіченою робочою силою. Тож із нетерпінням чекають перемоги України, приїзду в Україну, ведення бізнесу в Україні. В бізнесу величезний інтерес," - розповіла Ірина Паліашвілі. ​

За прогнозами Американсько-української ділової ради та самих бізнесменів, одними з найперспективніших галузей після війни в Україні стануть енергетика та будівництво.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Ірина Шинкаренко

    Кар'єру на українському телебаченні розпочала у 2008 р., до Української служби Голосу Америки долучилася у 2022 р. Найбільше люблю розповідати про сильні і добрі вчинки “звичайних” людей.

Форум

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG