Спеціальні потреби

«Шлях України до Європи є шляхом додому», – проголосив Зеленський у Брюсселі


У Європейському парламенті. Брюссель. 9 лютого 2023 р.
У Європейському парламенті. Брюссель. 9 лютого 2023 р.

Президент України Володимир Зеленський виступив у Європейському парламенті і взяв участь у засіданні саміту керівників 27 держав Європейського Союзу, офіційно відвідуючи Брюссель вперше за рік після лютневого російського вторгнення.

Європо, ми захищаємося від найбільшої антиєвропейської сили сучасного світу.
Володимир Зеленський

Депутати Європейського парламенту вітали українського президента оплесками стоячи, а потім вислухали його пояснення того, чому Україні треба більше потужнішої зброї, щоб протистояти агресії Росії.

«Тут вам не треба переконувати нікого в тому, наскільки життєво важливою є потреба підтримувати Україну», - зауважила голова Європарламенту Роберта Метсола.

Зеленський наголосив, що Україна є частиною Європи і буде членом Європейського Союзу, в якому поважається людське життя, панує верховенство права, «кордони непорушні, але їх перетин не відчувається».

«Європо, ми захищаємося від найбільшої антиєвропейської сили сучасного світу. Ми – українці – захищаємося на полі бою разом з вами», - заявив український лідер, сказавши, що Москва натомість намагається насадити своє «верховенство насильства».

Це європейського турне президент Зеленський використав для того, щоб подякувати європейським партнерам за вже надану підтримку і наголосити на потребі більшої збройної допомоги, оскільки Москва не відмовилася від спроб підкорити Україну.

Особливо він наголошував на потребі бойової авіації для України, а також більш далекобійних ракет та іншого озброєння.

8 лютого в Лондоні британський прем’єр-міністр Ріші Сунак оголосив українському президентові, що Британія розглядає можливість постачання Україні літаків - винищувачів і вже зараз почне курс навчання українських пілотів для використання «літаків стандартів НАТО».

Пізніше у середу Володимир Зеленський вечеряв у Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцем, які підкреслили готовність допомагати Україні і надалі.

Дивіться також:

Форум

XS
SM
MD
LG