Спеціальні потреби

США продають Тайваню протитанкову систему, на тлі росту загроз з боку Китаю


Архівне фото: військові США використовують систему Volcano під час навчань на Гаваях, 23 червня 2020 року
Архівне фото: військові США використовують систему Volcano під час навчань на Гаваях, 23 червня 2020 року

ВАШИНГТОН — Державний департамент США схвалив продаж Тайваню протитанкової мінувальної системи, на тлі зростання військової загрози з боку Китаю.

Департамент у середу заявив, що система Volcano та все супутнє обладнання коштуватимуть приблизно 180 мільйонів доларів.

Система здатна розкміщувати протитанкові та протипіхотні міни з наземного транспортного засобу чи гелікоптера. На думку деяких експертів, Тайвань потребує більше таких систем, щоб не допустити китайського вторгнення, або відбити його.

Щоб показати загрозу, китайські військові направили 71 літак і сім кораблів на Тайвань упродовж 24-годинної демонстрації сили, спрямованої на самокерований острів, який, на думку Китаю, є його власною територією, повідомило Міністерство оборони Тайваню в понеділок.

Військові переслідування Тайваню з боку Китаю посилилися в минулі роки разом із риторикою вищих лідерів про те, що на острові немає іншого вибору, окрім як прийняти можливе правління Китаю.

Все більш впливове військове крило правлячої Комуністичної партії, Народно-визвольна армія, майже щодня надсилає літаки чи кораблі до острова.

За даними Міністерства оборони, між 6 ранку неділі та 6 ранку понеділка 47 китайських літаків перетнули середню частину Тайванської протоки — неофіційного кордону, який колись мовчазно визнавали обидві сторони.

Це сталося після того, як Китай висловив обурення пов’язаними з Тайванем положеннями в щорічному законопроекті США про витрати на оборону, що стало стандартною китайською практикою.

У серпні Китай провів масштабні військові навчання з бойовою стрільбою у відповідь на візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань. Пекін розглядає візити іноземних урядів на острів як фактичне визнання незалежності Тайваню та виклик претензіям Китаю.

Хоча Вашингтон має лише неофіційні зв’язки з Тайванем на знак поваги до Пекіна, вони включають оборонні обміни та військові продажі.

У своїй заяві Державний департамент США зазначив, що продаж Volcano «служить національним, економічним інтересам і інтересам безпеки США, підтримуючи постійні зусилля одержувача щодо модернізації збройних сил і підтримки надійної обороноздатності».

У ньому сказано, що Тайваню «не буде складно інтегрувати це обладнання до своїх збройних сил», і що продаж «не змінить основний військовий баланс у регіоні».

Аналітики розходяться в думці про те, якими мають бути оборонні пріоритети Тайваню, причому деякі закликають отримати дорогі товари, такі як передові винищувачі.

Інші виступають за більш гнучкі сили, добре озброєні ракетними системами наземного базування для націлювання на ворожі кораблі, літаки та десантні кораблі. За їх словами, переважна чисельна перевага Китаю в персоналі та обладнанні не дає Тайваню іншого вибору, окрім як вибрати більш «асиметричний» підхід.

Форум

XS
SM
MD
LG