Спеціальні потреби

Сенат США схвалив урядовий бюджет на 2023, що включає $45 млрд допомоги Україні


Будівля Капітолію США
Будівля Капітолію США

68 голосами "за" американський Сенат ухвалив урядовий бюджет США на 2023 рік, "проти" проголосувало 29 сенаторів.Загальна сума урядового бюджету США $1,7 трлн.

Щоб набути дії закону, документ має схвалити Палата Представників США і підписати президент. Остаточно, законодавці можуть ухвалити документ до кінця цього тижня, який є останнім тижнем роботи Конгресу, перед рідзвяними святами.

Законопроект містить майже $45 млрд. додаткової допомоги для України. Серед передбачених програм на підтримку України - 9 млрд дол фінансування Ініціативи з безпекової допомоги Україні, що включає надання устаткування, навчання, логістики та поставок на підтримку Збройних сил України.

На 11,88 млрд доларів буде поповнено запаси зброї США, яку Америка надає Україні із своїх запасів, в рамках президентських пововажень. Згідно з законопроектом, президент США отримає нові повноваження передати Україні зброю із запасів США обсягом 14,5 млрд дол. Також майже 2,5 млрд дол передбачено на гуманітарні потреби України, а 13,37 млрд дол - на економічну та бюджетну підтримку.

Як повідомляв Голос Америки, сьогодні "Група семи" ухвалила плани допомоги Україні, що також включають суми, які має затвердити Конгрес США. "Група семи" планує надати Україні 32 мільярди доларів еконмічної допомоги в 2023 році, повідомило представництво Німеччини, яка цього року головує в G7.

Допомога G7 включатиме 18 млрд євро коштів країн ЄС, економічну допомогу Україні, яку планує затвердити Конгрес США а також 500 млн дол позики від Світового банку, наданої під гарантію Великої Британії та 115 млн канадських доларів надходжень від мита, яке Канада збирає з російського та білоруського імпорту. Японія також готує пакет підтримки України на 2023 рік, йдеться в заяві міністрів фінансів країн G7, виданій в четвер.

В 2022 році, "Група семи" мобілізувала 32,7 млрд дол на допомогу Україні, повідомило представництво.

Форум

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG