Спеціальні потреби

США офіційно оголосили про нову оборонну допомогу Україні, що вперше включає систему Patriot


Romania NATO Foreign Ministers Meeting
Romania NATO Foreign Ministers Meeting

США оголосили новий пакет оборонної допомоги Україні обсягом 1,85 млрд дол. Новий пакет вперше містить систему протиповітряної оборони Patriot, здатну збивати крилаті та балістичні ракети, літаки, оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен

Блінкен оголосив, що це 28-ма поставка оборонної допомоги зі сховищ США, з 2021 року. Згідно з нею, Україні буде надано додаткове ППО, засоби точної стрільби а також боєприпаси та устаткування на мільярд доларів. Пентагон накож надає додаткову допомогу обсягом 850 млн дол в рамках Ініціативи США з безпекової допомоги Україні, оголосив Блінкен.

"Сьогоднішня допомога вперше включає системи протиповітряної оборони Patriot, здатні збивати крилаті ракети, балістичні ракети короткої дії та літаки, на значно більшій висоті, ніж раніше надані системи протиповітряної оборони", - заявив Блінкен.

В середу з візитом у Вашингтоні перебуває президент України Володимир Зеленський. Блінкен зауважив, що візит "підкреслить постійну відданість США народові України".

"За минулі триста днів, Кремль намагався і зазнав невдачі в спробах стерти Україну з мапи, - заявив Блінкен. - Зараз Росія намагається використати зиму в якості зброї, щоб українські цивільні мерзли і голодували, змушуючи родини полишати оселі.

У відповідь президент Байден сьогодні оголосить, що Сполучені Штати надають нову критично важливу військову допомогу, щоб допомогти Україні захиститись від тривалої брутальної та неспровокованої агресії", - йдеться в заяві.

В Росії різко відреагували на можливість поставки систем Patriot Україні і заявили, що системи та будь-які команди, які їх супроводжують, стануть "законною ціллю" для російських військових. Речниця російського МЗС Захарова звинуватила США в тому, що вони фактично стали стороною конфлікту і поставка систем може стати "ще одним провокаційним кроком США". Україна та міжнародна спільнота підтверджують право України на захист від російської агресії.

Форум

XS
SM
MD
LG