Спеціальні потреби

Папа Франциск розповів, що у 2013 році підписав заяву про звільнення у разі проблем зі здоров’ям 


Папа Франциск, 14 грудня, 2022.
Папа Франциск, 14 грудня, 2022.

Папа Франциск розповів в інтерв’ю, опублікованому в неділю, що після свого обрання в 2013 році він підписав заяву про звільнення, яка буде використана, якщо колись серйозні та постійні проблеми зі здоров’ям унеможливлять виконання його обов’язків. Про це повідомляє агентство Reuters.

Понтифік, якому в суботу виповнилося 86 років, виглядає, не має проблем зі здоров’ям, за винятком хвороби коліна, зробив такий коментар в інтерв'ю іспанській газеті ABC. За його словами, він вперше розповідає про це публічно.

Франциск сказав, що передав листа тодішньому держсекретарю Ватикану кардиналу Тарчізіо Бертоне, який залишався на посаді близько шести місяців після обрання папи Франциска 13 березня 2013 року. Понтифік часто казав, що піде у відставку, якщо здоров’я завадить йому керувати Римсько-католицькою церквою, яка налічує 1,3 мільярда членів.

Франциска запитали, чи вважає він за необхідне встановити офіційну норму для випадків, коли проблеми зі здоров’ям або нещасний випадок заважають папі виконувати свої обовязки.

«Я вже підписав свою заяву про відставку. Тарчізіо Бертоне був держсекретарем. Я підписав її і сказав йому: «У разі перешкоди з медичних причин або будь-якого іншого, ось моя заява про відставку», - сказав Франциск.

В інтерв’ю Reuters у липні Франциск відкинув спекулятивні повідомлення про те, що його відставка була неминучою, і повторив свою часто висловлювану позицію про те, що він може піти у відставку одного дня, якщо погане здоров’я унеможливить йому керувати Церквою. Попередник папи Франциска, Бенедикт XVI, якому зараз 95, пішов у відставку в 2013 році. Це була перша відставка папи за шість століть.

З липня папа Франциск здійснив три міжнародні поїздки - до Канади, Казахстану та Бахрейну - і планує відвідати Демократичну Республіку Конго та Південний Судан 31 січня-лютого.

В матеріалі використані джерела Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG