Спеціальні потреби

Маск поновлює акаунти журналістів у Twitter


Архівне фото: Ілон Маск
Архівне фото: Ілон Маск

Власник Twitter Ілон Маск написав у Twitter рано в суботу, що облікові записи журналістів, які були відключені ввечері в четвер, будуть відновлені.

Багато облікових записів, у тому числі кореспондента «Голосу Америки» Стіва Германа, було відновлено незабаром після твіту Маска, однак не всі вдалося відновити.

Маск сказав, що призупинив облікові записи, оскільки журналісти розкривали інформацію про місцезнаходження його приватного літака, що, за його словами, призвело до того, що особа залякувала одного з його дітей.

Однак жоден із журналістів, хоча вони висвітлювали дії Маска та його закриття облікового запису @elonjet, не опублікували у Twitter інформацію про місцезнаходження його літака, яка загалом є загальнодоступною на інших онлайн-сайтах.

Призупинення облікового запису викликало хвилю занепокоєння з боку інших журналістів, правозахисних груп і міжнародних організацій.

Користувачі Twitter 15 грудня 2022 року поширювали це повідомлення на акаунті коресподента Голосу Америки Стіва Германа
Користувачі Twitter 15 грудня 2022 року поширювали це повідомлення на акаунті коресподента Голосу Америки Стіва Германа

Речник ООН Стефан Дюжаррік заявив у п’ятницю: «Цей крок створює небезпечний прецедент у той час, коли журналісти в усьому світі стикаються з цензурою, фізичними погрозами та гірше». Він додав, що ООН "дуже стурбована довільними" призупиненнями.

Європейський Союз також був турбують призупинення. Зі свого облікового запису в Twitter віце-президент Комісії ЄС з питань цінностей і прозорості Віра Юрова написала, що призупинення викликає занепокоєння, і зазначила: «Закон ЄС про цифрові послуги вимагає поваги до свободи ЗМІ та основних прав. Це підкріплено нашим Законом про свободу ЗМІ».

Вона сказала, що Маск повинен про це знати. «Є червоні лінії, — сказала вона, — і санкції також».

Комітет із захисту журналістів також висловив стурбованість, зазначивши, що якщо журналістів буде відсторонено, через їхню роботу, «це стане серйозним порушенням права журналіста повідомляти новини без страху чи помсти».

Фредеріке Кальтоне, директор відділу технологій і прав людини Human Rights Watch, заявила в п’ятницю, що видалення облікових записів важко обгрунтувати лише занепокоєнням щодо конфіденційності чи безпеки». Вона сказала: «Дані про польоти є публічними», і Маск є публічною особою, чий бізнес і зв’язки з урядом становлять суспільний інтерес. Якщо пристрої відстеження польотів виявляють його місцезнаходження, це інформація, яка завжди була загальнодоступною, і будь-який ризик для його безпеки не походить від твітів людей».

Зі свого офіційного облікового запису в Twitter Президент Товариства професійних журналістів Клер Ріган висловила стурбованість призупиненнями, заявивши, що вони «суперечать обіцянці Маска підтримувати свободу слова на платформі. Ми продовжуватимемо стежити за ситуацією та захищати журналістику та свобода слова на всіх платформах".

Голос Америки відреагував на призупинення дії облікового запису Германа: «Пан Герман — досвідчений репортер, який дотримується найвищих журналістських стандартів і використовує платформу соціальних мереж як інструмент збору новин і спілкування. Пан Герман не отримував жодної інформації від Twitter щодо причини призупинення дії свого облікового запису. Як головний національний кореспондент, пан Герман висвітлює міжнародні та національні новини, і це призупинення заважає йому виконувати свої обов’язки журналіста".

Маск провів опитування у Twitter, щоб визначити, чи потрібно відновити облікові записи журналістів і коли. Майже 59% респондентів підтримали негайне відновлення облікових записів, Маск опублікував результати у Twitter, сказавши, що "люди висловилися".

Рано в суботу Маск також написав у Twitter, що Twitter Spaces знову працює. Spaces, функція групового аудіочату, припинила роботу незабаром після того, як Маск вийшов із розмови з журналістами, які обговорювали його призупинення облікових записів їхніх колег.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG