Спеціальні потреби

США відзначили День боротьби з насильством щодо жінок


25 листопада розпочинається міжнародна компанія під егідою ООН «16 днів активізму проти гендерного насильства»
25 листопада розпочинається міжнародна компанія під егідою ООН «16 днів активізму проти гендерного насильства»

Сполучені Штати відзначили день боротьби з насильством щодо жінок та початок міжнародної кампанії «16 днів активізму проти гендерного насильства». Про це йдеться у повідомленні Державного департаменту.

“Незважаючи на значні успіхи в запобіганні та реагуванні на поширеність гендерного насильства в усьому світі, воно залишається глибоко вкоріненим у гендерних і соціальних нормах і присутнє в домівках, школах, спільнотах, на робочих місцях, і все частіше - у віртуальному та онлайн-просторах”, - мовиться у заяві Держсекретаря США Ентоні Блінкена.

У Держдепі додають, що протягом свого життя кожна третя жінка та дівчина зазнає сексуального або фізичного насильства, а 70 відсотків жінок зазнають гендерного насильства в гуманітарному контексті. Кожна п’ята дівчина виходить заміж у віці до 18 років, а кожна третя жінка та дівчина живе в країні, де зґвалтування у шлюбі не вважається явним злочином.

Широко поширеним є гендерно зумовлене насильство щодо ЛГБТ-осіб, осіб з інвалідністю, членів маргіналізованих етнічних і расових спільнот, людей похилого віку та представників інших вразливих груп - наголошують у відомстві.

За словами Ентоні Блінкена, в Держдепі незабаром опублікують оновлення своєї стратегії щодо запобігання та реагування на гендерне насильство в усьому світі.

У партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) також планують розпочати ініціативу Safe from the Start ReVisioned, спрямовану на запобігання, зменшення та реагування на гендерне насильство протягом надзвичайних гуманітарних ситуацій.

Сполучені Штати й надалі докладатимуть зусиль для сприяння безпеці жінок і дівчат в інтернеті через програму Глобального партнерства для боротьби з домаганнями та гендерним насильством, а також через робочу групу Білого дому з боротьби з домаганнями та насильством в інтернеті, - додали в Державному департаменті.

Міжнародна кампанія «16 днів активізму проти гендерного насильства» щорічно розпочинається 25 листопада в День бротьби з насильсьвом щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня захисту прав людини, йдеться на сайті ООН.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG