Спеціальні потреби

Сенатори США закликають надати Україні бойові дрони Grey Eagles. Що каже Пентагон?


Бойовий дрон Gray Eagle ER
Бойовий дрон Gray Eagle ER

Група американських сенаторів закликали міністра оборони США Ллойда Остіна надати Україні сучасні бойові дрони MQ-1C, відомі як Grey Eagles - "Сірі Орли". У листі до очільника Пентагону 16 демократів і республіканців на чолі з республіканкою Джоні Ернст і демократом Джо Менчіном, написали, що таке озброєння може допомогти українцям утримати свої території і отримати перевагу на полі бою, особливо у час, коли Іран постачає дрони Росії.

У листі, спершу опублікованому у Wall Street Journal, законодавці також попросили пояснити, чому адміністрація Білого дому зволікає із такою передачею, попри відповідні запити, озвучені міністром оборони України Олексієм Резніковим.

"Успіхи України на полі бою додають оптимізму, - пишуть сенатори, - однак намір Володимира Путіна підкорити усю Україну лишається незмінним. Вчасне надання ефетивної летальної зброї, щоби стабілізувати український захист і забезпечити протидію майбтній російській агресії на довготермінову перспективу, залишається нагальною потребою".

Нині під час брифінгу у Пентагоні речниця відомства Сабріна Сінгх заявила: "Я cкажу, що рішення ще не прийняли. Ми завжди вивчаємо та оцінюємо те, що ми можемо відправити в Україну. Але щодо Grey Eagles рішення наразі не прийнято. Ми повинні перевірити, який вплив це матиме на нас і конкретно на армію, але поки нічого не виключається".

Раніше адміністрація Байдена відхиляла українські запити на Gray Eagle, який працює на висоті до майже 9 кілометрів і може стати значним технологічним кроком для України, пише Reuters.

Агенція зазначає, що відмова була заснована на побоюваннях, що безпілотники можуть бути збиті, що вони не є ключовими для ЗСУ і що це може призвести до ескалації конфлікту, але Пентагон не офіційно підтвердив таку позицію.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG