Спеціальні потреби

Війна РФ в Україні стимулює перехід на відновлювальні джерела енергії - дослідження


Омський нафтопереробний завод російського "Газпрому", 18 листопада 2022. REUTERS/Alexey Malgavko
Омський нафтопереробний завод російського "Газпрому", 18 листопада 2022. REUTERS/Alexey Malgavko

Російська війна в Україні пришвидшує перехід на відновлювальні джерела енергії, а не сповільнює його. Такі висновки опитування британської юридичної фірми Ashurst компаній двадцяти провідних економік світу ідуть усупереч побоюванням, що заборона на імпорт російського природного газу, впроваджена багатьма країнами після вторгнення РФ в Україну, підвищить попит на вугілля та зашкодить інвестиціям у вітряну та сонячну енергію.

"Потреба в гарантуванні більшої енергетичної безпеки, яка стала очевидною через цю кризу, ймовірно, призведе до швидшого енергетичного переходу, а не до його уповільнення", - йдеться у звіті.

За даними опитування, понад 75% керівників компаній країн "Групи двадцяти" вважають, що війна в Україні прискорить енергетичний перехід у їхній країні, водночас 12% очікують, що перехід уповільниться.

Також опитування засвідчило, що державне фінансування вже не є основним фактором у впровадженні відновлюваних джерел енергії. Воно поступилося місцем інвестиціям приватних компаній та банків. Очікується, що ця тенденція змінюватиметься й надалі, і протягом наступних п’яти років приватні фонди стануть провідними інвесторами у відновлювану енергетику, особливо в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG