Спеціальні потреби

Пентагон: Росія прагне вичерпати можливості українських ППО


Архівне фото: Колін Каль, заступник міністра оброни США
Архівне фото: Колін Каль, заступник міністра оброни США

ВАШИНГТОН, 19 листопада (Reuters) – Збільшення кількості ракетних ударів Росії по Україні частково спрямоване на те, щоб вичерпати запаси протиповітряної оборони Києва та отримати контроль над небом, заявив високопоставлений чиновник Пентагону у суботу.

Минулого тижня Росія завдавала ракетних ударів по містах по всій Україні, під час однієї із найсильніших ракетних атак з початку повномасштабного вторгнення.

Україна каже, що удари пошкодили майже половину української енергетичної системи, створивши потенційну гуманітарну катастрофу.

Колін Каль, заступник міністра оброни США, попередив, що Москва також сподівається вичерпати українську протиповітряну оборону, яка досі не дозволяла російським військовим встановити панування в небі над Україною.

«Вони справді намагаються подавити й виснажити українські системи ППО», — сказав Каль журналістам під час поїздки на Близький Схід.

“Ми знаємо російську теорію перемоги, і прагнемо забезпечити, що вона не спрацює, переконавшись, що українці отримають те, що їм потрібно, щоб зберегти свою протиповітряну оборону дієздатною».

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого багато західних військових експертів очікували, що російські військові спробують негайно знищити українські ВПС і ППО. Це ключовий елемент сучасної військової стратегії, що дозволяє підтримувати наступаючі сухопутні сили.

Натомість українські війська з ракетами «земля-повітря» та іншими засобами протиповітряної оборони створили загрозу для російської авіації, і Росія досі не може отримати контроль над небом в Україні.

Цей критичний, ранній провал був ключовим елементом проблем Росії в Україні, оскільки вона продовжує своє невдале вторгнення, що забирає багато життів і військової техніки.

“Я думаю, що для росіян, можливо, був один із найбільших подивів те, наскільки стійкою була протиповітряна оборона України з початку цього конфлікту», - сказав Каль.

«Значною мірою завдяки винахідливості та кмітливості самих українців у збереженні життєздатності систем ППО. Але також і тому, що Сполучені Штати та інші союзники та партнери надали величезну підтримку», — сказав він.

Минулого тижня міністр оборони США Ллойд Остін говорив про поставки ППО для України на зустрічі, яку він організував у Пентагоні в режимі онлайн. Союзники України надають усе: від систем радянських часів до більш сучасних, західних систем.

Це включає нещодавно надані США системи протиповітряної оборони NASAMS, які, за словами Пентагону, наразі мали 100% успіх в Україні в перехопленні російських ракет.

«Ми переводимо українців на обладнання стандартів НАТО в усіх напрямках, але не в останню чергу це стосується систем протиповітряної оборони, таких як NASAM», — сказав Каль.

Сполучені Штати надали Україні понад 1400 зенітних комплексів Stinger, а також протиартилерійські радари та радари повітряного спостереження.

Форум

XS
SM
MD
LG