Спеціальні потреби

Інспекторів МАГАТЕ шокували пошкодження, яких зазнав центр ядерних досліджень ХФТІ через обстріли


Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Інспектори МАГАТЕ завершили перевірку Харківського фізико-технічного інституту, де проводяться ядерні дослідження.

"Це – звичайна, планова інспекція, яка не пов’язана із будь-якими російськими фейковими звинуваченнями у нібито створенні «брудної бомби»", - заявили в Держатомрегулюванні.

В українському відомстві пояснили - інспекцію провели в рамках угоди між Україною та МАГАТЕ у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

МАГАТЕ не виявило витоків радіації, йдеться в звіті інспекції, оприлюдненому на сайті організації, однак інспекторів шокував рівень руйнувань.

"Хоча рівень радіації нормальний, пошкодження цього центру ядерних досліджень драматичні та шокуючі, навіть гірші, ніж очікувалось. Сам масштаб та постійність обстрілів ХФТІ порушує всі сім засад ядерної безпеки", - заявив в п'ятницю генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Інспектори підтвердили, що підвищення рівня радіації немає, попри пошкодження інфраструктури, охолоджуючих систем та будівлі, де розташовано дизельний генератор.

Інспектори наводять слова заступника голові ХФТІ про те, що місце було обстріляне ракетами та снарядами приблизно сто разів протягом трьох тижнів війни і більше місяця не мало струму та опалення. Під час інтенсивних атак, співробітники ХФТІ продовжували працювати і змогли зберегти систему фізичного захисту, йдеться в повідомленні МАГАТЕ.

XS
SM
MD
LG