Спеціальні потреби

Путін не поїде на саміт G20, Зеленський візьме участь у саміті онлайн -ЗМІ


Архівне фото: Президент Індонезії Джоко Відодо, який організовує саміт G20, влітку відвідував як Київ, так і Москву
Архівне фото: Президент Індонезії Джоко Відодо, який організовує саміт G20, влітку відвідував як Київ, так і Москву

Президент Росії Володимир Путін не буде присутній на саміті G20 в Індонезії 15-16 листопада. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на неназвані джерела, знайомі із плануванням. За даними видання, замість Путіна на саміт Росія відправить міністра закордонних справ Сергія Лаврова, пише Радіо Свобода.

При цьому речник президента України Сергій Никифоров напередодні повідомив, що Володимир Зеленський "візьме участь у саміті G20", ймовірно, в онлайн-форматі. Офіційний Київ повідомляв, що Зеленський не братиме участі в саміті G20, якщо там буде Путін.

Bloomberg вказує, що Кремль прагне захистити Путіна від "потенційної напруженості на високому рівні", також був ризик, що російського президента уникатимуть європейські лідери.

Нині у німецькому уряді, пише Reuters, повідомили, що "двадцятці" буде складно погодити фінальне комюніке за результатами зустрічі, зокрема через різні позиції країн щодо російської війни в Україні.

Через неспровоковану агресію РФ низка провідних західних країн світу наклали на Кремль санкції, проте до G20 також входять такі країни як Індія, Китай та Бразилія, що продовжили торгівлю із Росією.

На країни "групи двадцяти" G20 припадає понад 80% світового ВВП і 60% населення світу.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG