Спеціальні потреби

На тлі атак Росії на українську інфраструктуру, НАТО працює, щоб посилити кіберзахист


Країни НАТО зокрема обговорять питання захисту ключових енергооб'єктів від кіберзагроз
Країни НАТО зокрема обговорять питання захисту ключових енергооб'єктів від кіберзагроз

Країни НАТО збираються в Римі 9-10 листопада, на міжнародну конференцію донорства з кіберзахисту на якій, зокрема обговорять питання захисту ключових енергооб'єктів від кіберзагроз, повідомили в Держдепі США.

"Неспровокована війна Росії проти України ще раз наголосила на надзвичайному значенні кіберзахситу для безпеки і на важливості боєготовності в цій сфері", - йдеться в повідомленні Держдепу США.

Протягом минулих тижнів, інтенсивність обстрілів української енергомережі кардинально збільшилась, зауважили в Держдепі США напередодні. "Росія прагне розбити енергомережу і залишити мільйони без струму, води чи тепла, намагаючись послабити стійкість України та рішучість в холодні зимові місяці", - заявив речнік Держдепу Нед Прайс пресі у вівторок.

До учасників засідання НАТО звернеться генеральний серкетар НАТО Єнс Столтенберг.

В березні США заявляли, що напади в кіберсфері можуть викликати активізацію положення НАТО щодо колективної оборони, згідно з яким, напад на одного учасника Альянсу є нападом на всіх.

"Ми можемо побачити умови, за яких союзник може ініціювати колективну відповідь Альянсу на кібернапад, - заявляв в березні радник з нацбезпеки США Джейк Салліван. - Це точно те, стосовно чого ми та інші країни можемо мобізіувувати відповідні потужності, щоб допомогти країні захиститись та відповісти".

Початок повномасштабного вторгнення Росії до України супроводжувався широкими кібернападами. Російській напад на оператора супутникового зв'язку Viasat на початку російської агресії вплінув на діяльність турбін в Німеччині, повідомляють ЗМІ.

XS
SM
MD
LG