Спеціальні потреби

Пошкодження "Північного потоку-2"- настільки стратегічне й складне, що це не могла зробити приватна особа - Німеччина


Данський корабель стежить за витоком газу у Балтійському морі, 30 вересня 2022. Danish Defence Command/REUTERS
Данський корабель стежить за витоком газу у Балтійському морі, 30 вересня 2022. Danish Defence Command/REUTERS

Пошкодження газопроводу "Північний потік-2" було "цілеспрямованою подією, яка настільки стратегічна й непроста у виконанні, що це не могла зробити приватна особа", заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек. За його слвоами, політично вмотивовані атаки на німецькій залізниці також показали "чіткий сценарій загрози".

Раніше розслідування уряду Швеції на місці злочину встановило, що поблизу газопроводів "Північний потік-1" та 2 відбулась детонація, й підтвердило підозри у "масштабному саботажі". Данія продовжує власне розслідування вибухів.

Данія і Швеція виключили з розслідування Росію. В російському МЗС назвали "неймовірним" рішення Швеції та Данії вести слідство без участі Росії.

У НАТО пошкодження газопроводів "Північний потік" назвали "навмисною і безвідповідальною диверсією".

Газопровід "Північний потік 1" у місті Любмін, Німеччина. 8 березня 2022. REUTERS/Hannibal Hanschke
Газопровід "Північний потік 1" у місті Любмін, Німеччина. 8 березня 2022. REUTERS/Hannibal Hanschke

Тим часом, нині у німецькому уряді заявили, що ФРН не прийматиме російський газ по газопроводу "Північний потік-2", після того, як президент Росії Володимир Путін запропонував відновити поставки.

У Берліні додали, що якщо Росія захоче відновити поставки газу, вона може зробити це газопроводом "Північний потік-1": "Газопроводом «Північний потік-1» газ не йшов, тому що Росія його не постачала. Якщо Росія буде подавати газ по «Північному потоку-1», то в даний момент ембарго проти нього немає".

Водночас, у Кремлі заявили про готовність будувати газогони через Чорне море із "торгівельним майданчиком на кордоні Туреччини та ЄС", і що створення нової інфраструктури у Чорному морі замість відновлення "Північних потоків" буде швидшим.

"Голос Америки" розповідав, що російський газ і далі надходить до Європи через трубопровід Турецький потік, а також, хоч і в дуже скорочених обсягах, через українську газотранспортну систему.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG