Спеціальні потреби

МАГАТЕ: На "ЗАЕС" відновлено подачу струму


Запорцзька АЕС
Запорцзька АЕС

Керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що зовнішнє живлення на Запорізьку АЕС відновлене.

"Мені повідомила наша команда на місці, що зовнішнє живлення на Запорізьку АЕС відновлене", - твітує Гроссі.

Оператор ЗАЕС повідомив МАГАТЕ, що обстріли зранку призвели до пошкодження віддаленої підстанції, що підкреслює небезпечність ситуації.

"Нам потрібна зона захисту якомога швидше", - додає Гроссі.

Всі шість реакторів ЗАЕС були зупинені раніше через війну. Але їм потрібна електроенергія, щоб запобігти їх перегріву до точки розплавлення. У НАЕК "Енергоатом" повідомили, що електростанцію живлять дизельні генератори, але російські війська заблокували колону з додатковим паливом для резервного обладнання.

"Російські обстріли та пошкодження енергетичної інфраструктури, пов'язані з роботою АЕС, є таким же проявом ядерного тероризму, як і прямий обстріл (Запорізької АЕС). І призводять до тих же наслідків і загрози радіаційної аварії", повідомляє компанія.

На станціх перебуває команда експертів МАГАТЕ з фізичної та радіологічної безпеки.

Цього тижня Гроссі зустрівся із президентом Росії Путіним у Санкт-Петербурзі.

Метою зустрічі, як кажуть в МАГАТЕ, є створення безпекової зони навколо ЗАЕС. "Ставки високі. Ми повинні зробити все у наших силах, щоб переконатись, що ядерний інцидент не станеться під час цього трагічного конфлікту, тому що він може спричинити ще більше страждань в Україні та за її межами", - йдеться у заяві.

У статті використано матеріал АР.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG