Спеціальні потреби

Українське міненерго повідомляє, що США розглядають ймовірні санкції проти "Росатома"


Міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм на прес-брифінгу в Білому домі у Вашингтоні
Міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм на прес-брифінгу в Білому домі у Вашингтоні

Міністр енергетики України Герман Галущенко й міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм обговорили можливість санкцій проти російського постачальника атомної енергії "Росатом", повідомляє Reuters.

"Герман Галущенко наголосив, що російська держкорпорація "Росатом" бере безпосередню участь в агресії проти України та приховує акти ядерного тероризму", - пише агенція із посиланням на українське відомство.

Зокрема, на зустрічі ішлось про ситуацію на Запорізькій АЕС, йдеться на сайті Міністерства енергетики України: "Міністри обговорили результати роботи місії МАГАТЕ на ЗАЕС та подальші кроки для її демілітаризації. Було наголошено на необхідності повного виведення військ зі станції та прилеглих територій".

Минулого місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що це "ненормально", що країни Заходу досі не ввели санкції проти "Росатома".

Щоб забезпечити енергетичну безпеку, ми не можемо покладатись на нестабільність викопного палива від нафтових диктаторів і націй, які не турбуються про наші інтереси

Під час Церемонії відкриття Глобального форуму дій з чистої енергії у Пітсбурзі, міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм 21 вересня наголосила, що українська війна підкреслює важливість послання цієї конференції: "Щоб гарантувати енергетичну безпеку, ми не можемо покладатись на нестабільність викопного палива від нафтових диктаторів і націй, які не турбуються про наші інтереси".

Ґренголм також оголосила про інвестиції США у власні екологічно чисті технології: "Із ухваленням президентського порядку денного, двопартійного закону про інфраструктуру, закону про мікросхеми та науку і закону про зниження інфляції, це разом становить понад 500 мільярдів доларів, півтрильйона доларів, які Сполучені Штати збирають інвестувати в екологічно чисті енергетичні рішення", заявила міністерка.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG