Спеціальні потреби

"Ядерну війну неможливо виграти, і її не можна починати" - Байден з трибуни ООН


Звернення президента США Джо Байдена до учасників 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, Нью-Йорк, 21 вересня 2022 (REUTERS/Brendan Mcdermid)
Звернення президента США Джо Байдена до учасників 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, Нью-Йорк, 21 вересня 2022 (REUTERS/Brendan Mcdermid)

Президент США Джо Байден у зверненні до учасників 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй закликав зробити все, щоб відвернути загрозу ядерної війни: "Ядерну війну неможливо виграти, і її ніколи не можна починати".

"Лише сьогодні президент Путін озвучив прямі ядерні погрози Європі із відкритим зневажанням Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Зараз Росія призиває ще більше солдатів для участі в боях, а Кремль організовує фейкові "референдуми", щоб спробувати анексувати частину України, надзвичайно грубо порушуючи Статут ООН", - сказав Байден.

Американський глава нагадав, що п'ять країн-постійних членів Ради Безпеки ООН лише у січні підтвердили відданість договору, натомість сьогодні Росія робить "безвідповідальні" заяви, погрожуючи ядерною зброєю.

"Постійний член Ради Безпеки ООН здійснив вторгнення до сусіда, спробував стерти суверенну країну із карти. Росія безсоромно порушила ключові положення Статуту ООН", - сказав Байден і заявив, що США підтримують ідею збільшення кількості постійних і непостійних членів Радбезу, зокрема, постійні місця мають отримати Африка, Латинська Америка та країни Карибського регіону.

"Представники Ради Безпеки ООН, включаючи США, повинні послідовно дотримуватись і захищати Статут ООН й утримуватись від права вето, за винятком рідкісних, надзвичайних ситуацій, щоб переконатись, що рада залишається ефективною", - додав президент США.

Закликаючи країни світу до спільного вирішення глобальних викликів і виконання Статуту ООН, Байден сказав: "Сполучені Штати поводяться як розсудливий лідер. Ми не шукаємо конфлікту. Ми не шукаємо Холодної війни. Ми не хочемо, щоб якась країна мала обирати між США та іншою стороною. Але США будуть просувати наше бачення вільного, відкритого, безпечного й процвітаючого світу".

XS
SM
MD
LG