Спеціальні потреби

Нелегітимно. Не визнаємо - Білий дім та НАТО про плани росіян провести "референдуми" у Херсоні та Запоріжжі


Вашингтон ніколи не визнає результати фіктивних "референдумів" на підконтрольних російським військам частинах України, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Вашингтоні.

"Дозвольте мені чітко заявити, якщо це станеться, очевидно, це ще не відбулось, але якщо це станеться, Сполучені Штати ніколи не визнають зазіхань Росії – претензій на будь-які нібито анексовані частини України. І ми ніколи не визнаємо цю територію нічим іншим, ніж частиною України. Ми однозначно відкидаємо дії Росії та продовжуватимемо працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб змусити Росію заплатити та надати історичну підтримку Україні".

"Нам відомо, що президент Путін може готуватися провести мобілізаційні заходи. Як і його плани з фейкової анексії, це відображає невдачі Росії в Україні. Він може вдатися до часткової мобілізації, змушуючи ще більше росіян брати участь у його брутальній війні в Україні, частково тому, що їм просто потрібно більше особового складу й живої сили, враховуючи успіхи України на полі бою", – підкреслив радник президента США Джо Байдена.

Представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд
Представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд

Плани росіян провести так звані "референдуми" у Запоріжжі та Херсоні обговорили, серед іншого, представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою під час зустрічі в кулуарах Генасамблеї ООН 20 вересня.

"Ці фіктивні референдуми є посяганням на принципи суверенітету та територіальної цілісності, які є в центрі Статуту ООН. Посолка Томас-Грінфілд повторила, що США не визнають жодних спроб Росії претендувати на анексію суверенної території України", - заявив речник місії США при ООН Нейт Еванс.

"Фіктивні референдуми нелегітимні", - заявив також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він закликав міжнародну спільноту "піднятись і підтримати Україну".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Раніше Єнс Столтенберг в ефірі американського каналу MSNBC наголосив, що світ повинен продовжувати підтримувати Україну: "Зараз - найнебезпечніші часи з усіх, які ми бачили після Другої світової війни. […] Ми повинні підтримати Україну. Вони досягли певного прогресу, але ми повинні зробити все, щоб Путін не виграв в Україні, щоб Україна залишалась суверенною незалежною країною".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що у Пентагоні заявили, що так звані "референдуми" – "інформаційна операція, яка покликана відволікти увагу від важкого стану, в якому зараз перебуває російська армія".

При цьому західні експерти вважають, що Росія намагається компенсувати військові поразки зміцненням своєї влади над окупованими територіями України, й "іде на загострення", плануючи мобілізацію та посилюючи покарання за ухилення від неї.

20 вересня у окупованих районах на сході України та в частково захопленій Херсонській області було призначено дати референдумів про приєднання до Росії. Окупаційна влада запланувала їх на 23–27 вересня. Київ вже заявив, що це голосування не матиме реальних наслідків.

Повномасштабну війну проти України, яка триває майже сім місяців, у Росії і надалі називають "спеціальною воєнною операцією".

У статті використано матеріали MSNBC, Голосу Америки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG