Спеціальні потреби

Як виявляти порушників нафтових санкцій проти Росії, роз'яснив перевізникам уряд США


Архівне фото: інспектор перевіряє нафтовий танкер в Китаї, травень 2022 року (Photo by AFP) 
Архівне фото: інспектор перевіряє нафтовий танкер в Китаї, травень 2022 року (Photo by AFP) 

Міністерство фінансів США видало роз'яснення для морських перевізників про те, як виявляти порушників санкційного режиму і не дозволити Росії отримувати надприбутки від продажу нафти.

Країни "Групи Семи", ЄС та США з 5 грудня планують заборонити надавати послуги транспортування морських поставок російської нафти, якщо ціна на неї перевищуватиме певну межу. Відповідна заборона для російських нафтопродуктів вступить в силу 3 лютого. Про введення такої "цінової стелі" заявили міністри фінансів країн G7 на початку місяця.

"Цінова стеля", за задумом, дозволить обмежити надходження уряду Росії від продажу нафти, після війни, яку та розв'язала в Україні, але одночасно і збережуть надійні поставки російської нафти на світовий ринок і зменшать ціни на енергоресурси.

У новому роз'ясненні Мінфін США рекомендує морським перевізникам дивитись на 6 факторів, які можуть свідчити, що Росія намагається постачати нафту в обхід таких санкцій.

- Оманливі практики, такі як маніпулювання системами автоматичної ідентифікації кораблів, підробка документів, тощо.

- Відмова, або небажання розкривати інформацію щодо ціни.

- Незвично гарні умови оплати, або наполягання на застосуванні непрозорих чи заплутаних механізмів оплати.

- Свідчення маніпуляції документами, такі як розбіжності в типі вантажу, вазі тощо;

-Робота новостворених компаній чи посередників, зазвичай, зареєстрованих у високоризикових юрисдикціях.

-Незвичні шяхи поставок.

Росія, вважають в Міністерстві фінансів США, не зможе швидко пристосуватись до заборони, і будь-які збої в поставках стануть дуже витратними для РФ, адже вона не має достатніх нафтосховищ, а через санкції не матиме доступу до відповідного устаткування, що дозволяє регулювати видобуток нафти, пише компанія Lesology.

США та Велика Британія повністю заборонили поставки російської нафти, ЄС планує це зробити в грудні, однак Індія, Китай та Туреччина наростили імпорт нафти з Росії.

Міжнародна енергетична асоціація пргонозує, що ембарго ЄС на російську нафту, доставлену морем, що вводиться з 5 грудня, зменшить попит на нафту, а заборона ЄС на морські перевезення російської нафти до тих країн, які не виконують обмеження пропоновані G7, призведе до переведення нафти на інші ринки.

Таким чином, в другій половині року, прогнозують аналітики, на ринку нафти буде надлишок пропозиції, а в наступному році - ринок збалансується.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG