Спеціальні потреби

NORAD виявив два російські літаки над Аляскою


Архівне фото командування NORAD 
Архівне фото командування NORAD 

Командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD) повідомило, що виявило і ідентифікувало два російські патрульні літаки ВМС над Аляскою.

11 вересня літаки "залишались в міжнародному повітряному просторі і не входили до суверенного повітряного простору США чи Канади", йдеться в твіті командування.

Подібні перельоти фіксувались і в серпні.

Минулого місяця під час візиту генсекретаря НАТО до Канади, прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо заявив, що Росія становить "все більше занепокоєння" для регіону.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час спільного звернення до преси з Канадським прем'єр-міністром Джастіном Трюдо в Альберті, Канада наприкінці серпня додав: "Росія створила нове Арктичне командування, відкрила сотні нових та колишніх радянських арктичних військових об'єктів, включаючи летовища. Також глибоководні порти. Росія також використовує регіон для тестування багатьох нових і інноваційних збройних систем".

США оголосили про намір призначити посла з особливих доручень з питань Арктики. Більш високий рівень дипломатичного долучення США в Африці сприятиме захисту "наших національних безпекових та економічних інтересів в регіоні, подоланню зміни клімату, розбудови стійкого розвитку та інвестицій в регіоні та просування співпраці з арктичними країнами, союзниками та партнерами", йдеться у повідомленні Держдепу.

XS
SM
MD
LG