Спеціальні потреби

Ліз Трасс говорила з Зеленським і Байденом про проблеми «спричинені війною Путіна»


Перше засідання нового уряду Великої Британії на чолі з Ліз Трасс у Лондоні 7 вересня 2022 р.
Перше засідання нового уряду Великої Британії на чолі з Ліз Трасс у Лондоні 7 вересня 2022 р.

Нова очільниця британського уряду Ліз Трасс одразу після свого призначення 6 вересня телефонувала до президента України Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена, щоб наголосити на співпраці у вирішенні «спільних завдань, особливо крайніх економічних проблем спричинених війною Путіна».

Британський уряд наголошує, що дзвінок Ліз Трасс до Володимира Зеленського був першим з її офіційних розмов зі світовими лідерами.

«Вона повторно наголосила українському керівникові, що він має її повну підтримку, а Україна може покладатися на довготермінову допомогу Великої Британії», - йдеться в офіційному повідомленні з Лондона, де зокрема вказано, що Ліз Трасс «з задоволенням прийняла запрошення незабаром відвідати президента Зеленського в Україні».

У британському викладі змісту розмови Трас з Байденом підкреслено, що «лідери підкреслили свої зобов’язання зміцнювати свободу у світі, долати ризики створювані автократіями і домогтися, щоб Путін зазнав поразки в Україні».

Білий дім повідомив, що окрім «підтримки України у її захисті від російської агресії» Трас і Байден говорили про «виклики створювані Китаєм, недопущення, щоб Іран будь-коли здобув атомну зброю та забезпечення сталих і доступних джерел енергії».

У першому виступі в якості голови британського уряду Ліз Трас назвала дії Москви серед головних причин глобальних труднощів.

«Ми зараз постали перед суворим зустрічним вітром, спричиненим огидною війною Росії в Україні та наслідками КОВІДу», - сказала вона британцям, пообіцявши, одразу ж «взятися за енергетичну кризу спричинену війною Путіна».

Джонсон: «Путін не зможе шантажувати та залякувати британський народ». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00
XS
SM
MD
LG