Спеціальні потреби

Посольство радить американцям не їхати в Україну на Рош-ха-Шана


s a view of the US embassy in Kyiv on May 18, 2022, as the embassy reopens after closing it for three months due to the Russian invasion. (Photo by Sergei SUPINSKY / AFP)
s a view of the US embassy in Kyiv on May 18, 2022, as the embassy reopens after closing it for three months due to the Russian invasion. (Photo by Sergei SUPINSKY / AFP)

Посольство США в Україні повторило заклик до американців не їхати до України. Відомство адресувало це нагадування тим, хто міг планувати відвідати Умань на свято Рош-ха-Шана, іудейський новий рік, наприкінці вересня.

У США щодо України діє 4-та найвища категорії рівня небезпеки подорожей, із позначкою “Не подорожувати”.

У своєму повідомленні Посольство вказує на активний збройний конфлікт в Україні і закликає тих американців, які перебувають в Україні, виїхати, якщо це безпечно, використовуючи комерційний транспорт, чи інші наявні варіанти транспортування в приватному секторі. Відомство також закликає тих, хто залишаєтья в Україні, бути обережними, з огляду на можливі військові напади, злочинність та громадський неспокій.

Утриматись від подорожей до України на Рош-ха-Шана закликали паломників-хасидів і СБУ та Національна поліція України.

"Це пов’язано із високою ймовірністю ракетних обстрілів і дій російської сторони, спрямованих на дестабілізацію міжнаціональних відносин і завдання шкоди міжнародному іміджу України", - йдеться в спільному зверненні українських відомств, розміщеному на каналі СБУ в Telegram.

Росія може використати приїзд і масове скупчення паломників для влаштування провокацій, йдеться в повідомленні СБУ та Нацполіції.

Раніше на могилу, де похований засновник брацлавського (бресловського) хасидизму цадик Нахман з Брацлава, який жив наприкінці 18-го століття, щороку приїздило до 50 тисяч євреїв-хасидів. Однак, такі паломництва значно обмежились, через пандемію коронавірусу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG