Спеціальні потреби

МАГАТЕ сподівається швидко відправити місію на ЗАЕС, яку, за повідомленнями, повністю відключено від мережі


 Фото: лого Запорізької електростанції. REUTERS/Олександр Єрмоченко
 Фото: лого Запорізької електростанції. REUTERS/Олександр Єрмоченко

Спрямування місії МАГАТЕ є "дуже, дуже близькою", сказав директор організації Рафаель Гроссі в четвер в коментарі каналу France 24. Гроссі в той же день обговорив спрямування такої місії з президентом Франції Еммануелем Макроном і подякував йому за "постійні зусилля із того, щоб ця місія стала реальністю".

Макрон минулого тижня обговорював це питання з російським президентом Володимиром Путіним.

Міжнародну спільноту непокоять ризики для безпеки станції. В четвер генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив занепокоєння через ситуацію навколо Запорізької атомної електростанції.

"Будь-яка подальша ескалація може призвести до самознищення. Секретаріат ООН готовий підтримати будь-яку місію МАГАТЕ з Києва на станцію", - твітує Гутерріш.

Зв'язок станції з українською енергомережею через останню, четверту, лінію сполучення переривався в четвер, через пожежі поблизу станції, повідомили в компанії "Енергоатом". Ще три лінії, що пов'язували станцію з українською енергосистемою не працюють через обстріли, заявили в компанії. В результаті ЗАЕС вперше в історії відключено від мережі, йдеться в повідомленні.

Британське міноборони вказало на ризики, які військова окупація складає для безпеки Запорізької АЕС. Основний ризик для операції реактора, вказують у відомстві, є зрив в роботі системи охолодження, шкода для резервної системи енергії, або помилки працівників, які діють під тиском.

XS
SM
MD
LG