Спеціальні потреби

"Насмішка над правосуддям". США засудили намір РФ провести так звані "трибунали" в Маріуполі


Фото: Речник Державного департаменту США Нед Прайс. Фото. Мануель Балц Сенета/Pool via REUTERS
Фото: Речник Державного департаменту США Нед Прайс. Фото. Мануель Балц Сенета/Pool via REUTERS

США рішуче засудили плани Кремля провести так звані «трибунали» в підконтрольному Росії Маріуполі, назвавши такі показові процеси "нелегітимними" та "насмішкою над правосуддям".

Таким чином Кремль намагається відвести від себе відповідальність за загарбницьку війну президента Путіна та відвернути увагу від переконливих доказів звірств, які російські війська вчинили в Україні, йдеться в заяві речника Державного департаменту США, оприлюдненій 24 серпня. Держдеп закликав Москву виконувати свої зобов’язання згідно з міжнародним правом.

"Усі військовослужбовці Збройних сил України, включно з вітчизняними та іноземними добровольцями, включеними до складу збройних сил, мають право на статус військовополоненого, якщо вони потрапили в полон, і їм повинні надаватися відповідні до цього статусу ставлення та захист відповідно до Женевських конвенцій", - заявив Прайс.

Посольство Росії у Вашингтоні в четвер оприлюднило заяву, в якій звинуватило Держдеп в "безпідставних звинуваченнях" і заявило, що так званий "трибунал" покликаний "принести правосуддя для воєнних щлочинців, серед яких нацисти з батальйону Азов", повідомляють ЗМІ. Раніше керівник так званої ДНР Деніс Пушилін заявив про плани провести так звані "трибунали" над полоненими військовими України. В соцмережах з'явились фото, на яких видно, як на сцені Маріупольської філармонії облаштовують клітки.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко написав в Telegram, що так зване "ДНР" не озвучує дату "судилища". "Швидше за все це пов’язано з відсутністю “зізнань” самих наших Героїв", - додав він.

Представниця ООН Равіна Шамдасані, пишуть ЗМІ, висловила "надзвичайну занепокоєність" через плани так званих "трибуналів" і заявила, що процедура, для якої буцімто встановлюються металеві клітки, є принизливою і може становити воєнний злочин.

XS
SM
MD
LG