Спеціальні потреби

ООН: майже 18 мільйонів українців потребуватимуть допомоги у наступні місяці


 Фото: зруйноване місто Рубіжне, липень 2022 року. (Фото Ольги Мальцевої / AFP)
 Фото: зруйноване місто Рубіжне, липень 2022 року. (Фото Ольги Мальцевої / AFP)

Щонайменше 17,7 мільйона українців потребуватимуть допомоги та захисту у наступні місяці, це на 2 мільйона більше ніж прогнозувалось в квітні, повідомляє ООН.

Ситуація погіршиться з настанням зими, адже "більше людей, ймовірно, полишать регіони, де не буде доступу до газу, палива чи електроенергії для опалення осель", заявляє Деніз Браун, координаторка гуманітарної допомоги ООН для України.

В ООН збільшили запит на допомогу Україні з 2,25 млрд дол США до 4,3 млрд дол для того, щоб "продовжувати надавати критично важливу допомогу та захист людям в Україні до грудня 2022 року".

"Знищення десятків осель, нестача доступу до палива, газу, або електроенергії через пошкодження інфраструктури може стати питанням життя та смерті, якщо люди не зможуть обігріти свої оселі", - йдеться в заяві ООН, оприлюдненій в понеділок.

Більше 12 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, після повномасштабного вторгнення Росії до України, повідомляє ООН. Більше п'яти мільйонів переїхало до інших країн, і найбільше - до Польщі, а приблизно сім мільйонів переселились у інші регіони України. Сотні тисяч повернулись до України, найбільше - до Києва.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG