Спеціальні потреби

У Microsoft розповіли про перші "постріли" російської війни, кібернапади РФ на 42-х союзників України


Ілюстрація. REUTERS/Дадо Рувич/Illustration/File Photo
Ілюстрація. REUTERS/Дадо Рувич/Illustration/File Photo

Російська розвідка збільшила напади на мережі та шпигунську діяльність проти урядів країн-союзниць України, йдеться в блозі компанії Microsoft, виданому в середу.

Компанія виявила кібернапади на 128 організацій у 42-х країнах, що підтримують Україну. Найбільше кібернападів російські зловмисники здійснюють на США а також на Польщу. Здебільшого зловмисники нападають на урядові структури, але також є атаки на дослідницькі установи, гуманітарні організації, об'єкти критичної інфраструктури.

За минулі два місяці збільшилась кількість російських кібернападів на країни Балтії, Данію, Норвегію, Фінляндію, Швецію та Туреччину. Цілями ставали також міністерства закордонних справ країн НАТО.

Майже третина таких нападів успішні, йдеться в блозі.

Microsoft зареєстрував численні кібернапади російських військових на 48 установ та компаній в Україні. В компанії вказали - Україна достатньо добре захищається від російських кібернападів, зокрема країні вдалось захистити урядові дані, розмістивши їх на хмарному сервісі.

Загалом, кібернапади є характерною рисою теперішньої війни Росії проти України, вказують експерти компанії. Для того, щоб переконатись в цьому, аналітики радять звернути увагу на початок війни. Саме перші постріли у війні стають предметом вивчення істориків, йдеться у дописі. Перші "постріли" війни Росії проти України було зроблено 23 лютого, за години до повнмасштабного вторгнення, кіберсфері, зауважують дослідники, вказуючи на проведення нападу із застосуванням програми Foxblade. Це, на думку дослідників корпорації, свідчить про важливість кіберпростору в теперішній війні Росії проти України.

Подібну думку висловив і помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеки Девід ван Віл. Під час виступу на щорічному саміті Defense One Tech Summit 18 червня, що присвячений новим технологіям та їхньому впливу на національну безпеку в майбутньому, він сказав, що кібернапади активно використовуються Росією проти України.

«Російська війна в Україні «на поверхні...виглядає як звичайний, широкомасштабний конфлікт, але якщо ви збільшите масштаб, ви побачите набагато більше, кібернетична складова відіграє велику роль», – передає слова посадовця НАТО кореспондент Голосу Америки з питань національної безпеки Джеф Селдін у своєму Twitter.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG