Спеціальні потреби

Американці святкують День батька


Цієї неділі американці відзначають День батька. Це свято відзначається щороку третьої неділі червня.

Цього дня американські сім'ї вшановують батьків. Їм дарують подарунки, і на їхню честь влаштовуються обіди у ресторанах.

Згідно з вебсайтом History.com, вперше День батька відзначався 5 липня 1908 року, коли церква Західної Вірджинії провела службу на згадку про 362 чоловіки, які загинули в грудні внаслідок вибухів на шахтах Fairmont Coal Company у Мононзі. Однак це був разовий, а не щорічний захід.

Зробити цей його щорічним вперше спробувала, за даними History, Сонора Смарт Додд, яка проживала у Спокані, Вашингтон. Вона мала п'ятеро братів і сестер; батько, рано овдовілий, виховував шістьох дітей.

Ініціатива Додд виявилася успішною, і в 1910 Вашингтон вперше відсвяткував День батька в масштабі штату.

День батька святкують цієї неділі у багатьох країнах світу, в тому числі і Україні. У своєму привітанні з нагоди цього свята президент Зеленський вшанував батьків, які захищають Україну.

«Бути батьком – велика відповідальність і велике щастя. Це сила, мудрість, мотивація йти вперед та не опускати рук. І хоч би як було складно – оберігати й захищати найдорожче. Майбутнє своєї сім'ї, своїх дітей, а значить, і всієї України», - написав він у своєму Твіттері.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG