Спеціальні потреби

Блінкен про хід війни в Україні: інтенсивні бої тривають, є значні жертви з обох сторін


Держсекретар США Ентоні Блінкен, 10 червня 2022 року. REUTERS/Люсі Ніколсон 
Держсекретар США Ентоні Блінкен, 10 червня 2022 року. REUTERS/Люсі Ніколсон 

Інтенсивні бої на Донбасі, на сході та півдні України призводять до значних втрат з обох сторін. Так Держсекретар США Ентоні Блінкен прокоментував хід війни в Україні в інтерв'ю каналу PBS. "Це жахливо і це є результатом агресії Росії проти України", - додав Блінкен. Він, однак, не погодився з твердженням про те, що хід війни, буцімто, змінився на користь Росії.

У вівторок президент України Володимир Зеленський зазначив, що найбільш жорстокі бої тривають у "Сєвєродонецьку та у всіх містах і громадах поруч, як і раніше".

"На жаль, є втрати, і вони болісні. Але потрібно триматися. Це наша держава. Триматися саме там, на Донбасі, життєво необхідно. Чим більше втрат отримає ворог саме там, тим менше сил у них буде, щоб продовжувати агресію", - додав він.

В британському Міністерстві оборони зазначили, що після більш ніж місяця важких боїв, російські сили контролюють більшу частину Сєвєродонецька. "Ймовірно, російські сили будуть зафіксовані в та поблизу заводу "Азот", а українські бійці зможуть вижити під землею. Ймовірно, це тимчасово не дозволять Росії переорієнтувати ці сили на виконання завдать в інших точках", - йдеться в соцмедійному дописі британського відомства.

Блінкен очікує, що збройне протистояння "триватиме певний час і саме це ми бачимо на місці". Він висловив переконання, що зрештою перемогу отримають українська незалежність та суверенітет, адже "українці борються за свою країну, своє майбутнє, свою свободу. Неясно за що воюють росіяни, крім примх Володимира Путіна та дивного переконання, що Україна не є суверенною, незалежною країною і має бути якимось чином підкорена Росії".

Головний американський дипломат відзначив, що міжнародна спільнота координує оборонну підтримку України, щоб вона "мала все необхідне, щоб захиститись від агресії і здобути сильну позицію на переговорах, що постануть" . Як повідомляв Голос Америки, за керівництва очільника Пентагону Ллойда Остіна в середу відбувається засідання Контактної групи з оборони України.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG