Спеціальні потреби

Пентагон: Війна РФ в Україні - застереження для Індо-Тихоокеанського регіону 


Фото: очільник Пентагону Ллойд Остін виступає з промовою на конференції "Діалог Шангрі-ла", Сінгапур, 11 червня 2022 року. (AP Photo/Даніал Хакім)
Фото: очільник Пентагону Ллойд Остін виступає з промовою на конференції "Діалог Шангрі-ла", Сінгапур, 11 червня 2022 року. (AP Photo/Даніал Хакім)

Російське вторгнення до України - вікно у хаос, який може запанувати у світі, якщо впливові країни ігноруватимуть міжнародні норми. Таке послання очільник Пентагону Ллойд Остін озвучив у своїй промові в Сінгапурі під час регіональної безпекової конференції "Діалог Шангрі-ла".

"Давайте чітко скажемо, - заявив Остін, - вторгнення Росії до України - це те, що відбувається, коли опресори зневажають правила, які нас захищають. Це трапляється, коли потужні сили вирішують, що їхні імперські амбіції означають більше, ніж права мирних сусідів. Це вікно у можливий світ хаосу та збурень, в якому жоден із нас не хоче жити".

Посадовець відзначив допомогу Україні від країн регіону, таких як Корея, Японія, Австралія, Нова Зеландія, а також вказав, що "країни регіону поспішили на допомогу стражденному українському народові, включаючи життєво важливу допомогу від Сінгапуру, Таїланду, Індії та В'єтнаму".

Остін підкреслив актуальність війни в Україні для Індо-Тихоокеанського регіону і заявив: "Я тут, бо заснований на правилах міжнародний порядок має таке ж значення в Індо-Тихоокеанському регіоні, як і в Європі".

Україна сьогодні - це Східна Азія завтра
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда

Подібну думку висловив і японський прем'єр-міністр Фуміо Кішіда. В своїй промові на безпековій конференції "Діалог Шангрі-ла" Кішіда вказав: "Україна сьогодні - це Східна Азія завтра", повідомляють ЗМІ.

Перед учасниками конференції виступив і президент України Володимир Зеленський. В промові, що відбулась в режимі онлайн, він запевнив учасників форуму, що "Україна точно переможе у війні, яку розпочала Росія".

Напередодні Остін провів зустріч з китайським міністром оборони Веєм Фенге.

Зустріч в основному стосувалась питання Таїланду, повідомили в Пентагоні, однак піднімалось і питання України. Остін "рішуче застеріг Китай від надання оборонної підтримки Росії для її війни з Україною", повідомили в американському оборонному відомстві.

В китайському міністерстві назвали зустріч "відвертою і конструктивною".

XS
SM
MD
LG