Спеціальні потреби

Україна платитиме зарплати вчителям і держслужбовцям за гроші Світового банку


Архівне фото: Директриса місцевої школи в класі, пошкодженому обстрілами, Бишів, Україна, травень 2022 року. REUTERS/Томас Петер
Архівне фото: Директриса місцевої школи в класі, пошкодженому обстрілами, Бишів, Україна, травень 2022 року. REUTERS/Томас Петер

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила додаткове фінансування для України обсягом 1,49 млрд доларів США, повідомили в установі 7 червня.

Кошти підуть на виплати зарплат державним службовцям та вчителям, повідомили в банку. "Збереження цих основних послуг і здатності уряду їх надавати є важливими для запобігання подальшому погіршенню умов життя та бідності в Україні, враховуючи вже завдані війною страждання людям", – сказав регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Проект отримав фінансові гарантії від Великої Британії, Нідерландів, Литви та Латвії; паралельне фінансування від Італії та очікувані майбутні гарантії, у тому числі від Данії, йдеться в повідомленні.

Раніше український уряд та МВФ заявляли, що бюджет країни потребує 5 млрд дол щомісяця, щоб фінансувати найважливіші урядові послуги.

"Відновлення і перемога України стануть перемогою демократії та цивілізованого світу", - написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в дописі щодо допомоги.

Напередодні Світовий банк видав новий Прогноз світової економіки, в якому наголосив на ризиках рецесії та стагфляції в світі, через війну в Україні, локдауни в Китаї та перебої в каналах поставок. Світовий банк прогнозує - зростання світової економіки уповільниться з 5,7% в 2021 році до 2,9% в 2022 році, що значно повільніше ніж 4,1%, як очікувалося в січні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG