Спеціальні потреби

Байден прокоментував можливість територіальних поступок з боку України


Фото: Президент США Джо Байден виступає з промовою щодо економіки країни, 3 червня 2022 року,  Делавер, США. (AP Photo/Патрік Семанські)
Фото: Президент США Джо Байден виступає з промовою щодо економіки країни, 3 червня 2022 року,  Делавер, США. (AP Photo/Патрік Семанські)

"Це їхня територія. Я не збираюсь говорити їм, що вони мають робити, а чого не мають", - заявив президент США Джо Байден у відповідь на питання преси про те, чи повинна Україна поступитись територією, щоб досягнути миру.

Питання прозвучало після виступу Байдена щодо економічної ситуації у США в місті Рехобот, штат Делавер, в п'ятницю.

Байден наголосив, що він завжди притримувався позиції, що нічого про Україну не повинно вирішуватись без України. Однак, зауважив американский президент, в певний час "потрібно буде врегулювання на основі переговорів". "Що це включатиме, я не знаю. Тимчасом ми продовжимо надавати Україні можливості себе захистити".

Як повідомляв Голос Америки, аналітики у США мають різні думки щодо того, чи варто Україні йти на територіальні поступки задля миру. Минулого місяця в редакційній статті The New York Times автори допустили, що Україна буде змушена поступитись територіями Росії.

“Не в найкращих інтересах Америки - поринути у тотальну війну з Росією, навіть якщо мир шляхом переговорів може вимагати від України ухвалення складних рішень. … Якщо конфлікт все таки призведе до реальних переговорів, українським лідерам доведеться ухвалити болючі територіальні рішення, яких потребуватиме будь-який компроміс”, - мовиться у статті NYT від 19 травня цього року.

Натомість цього тижня в колонці для The Hill більше 30 американських експертів закликали США та ЄС виявити твердість в підтримці України і уникнути бажання підштовхнути Київ до домовленості про припинення вогню, яка б не враховувала цілі України і передавала б мільйони українців під контроль Росії. Експерти вказують: "Путін заперечує законність унікальної української ідентичності і російські сили скоїли незліченну кількість воєнних злочинів проти них [українців]". Також, зазначають експерти, незважаючи на спроби України провести перемовини, Путін "не виявив зацікавленості в серйозних переговорах".

"Ми маємо підтримати ідею, що Україна має перемогти, а Путін - зазнати сильної поразки", - заявив коментарі Голосу Америки директор з глобальної політики Інституту Джорджа Буша Девід Креймер. Креймер назвав "обурливим", коли хтось вказує Україні йти на поступки.

"Якщо українці вирішать, що настав час сісти за стіл переговорів, це їхнє рішення, і ми маємо їх підтримати у цьому. Але ми не маємо тиснути на них, щоб вони починали переговори та ішли на поступки росіянам. Це означало б винагороджувати Путіна і росіян за жахливі злочини, які вони вчинили, та порушення суверенітету і територіальної цілісності України", - додав він.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG