Спеціальні потреби

"Стійкість народу України має нагадати нам не сприймати свободу і демократію як даність". У США відзначають День пам'яті 


Фото: Крістін Ганікатт на могилі свого сина військового Едварда Ганікатта, Арлінгтонський цвинтар, Вірждинія, США, 29 травня 2002 року. REUTERS/Кен Седено
Фото: Крістін Ганікатт на могилі свого сина військового Едварда Ганікатта, Арлінгтонський цвинтар, Вірждинія, США, 29 травня 2002 року. REUTERS/Кен Седено

30 травня у Сполучених Штатах відзначають День пам'яті. В цей день американці вшановують пам‘ять військовослужбовців загиблих у війнах.

У своєму зверненні до війська в цей день, очільник Пентагону Ллойд Остін вшанував пам'ять "хоробрих американців, які втратили свої життя, захищаючи країну, яку любили" і також згадав про Україну.

"З часу непровокованого вторгнення Росії до України, світ знову бачить силу звичайних громадян та військових в спротиві агресії та тиранії", - вказав Остін. Він висловив сподівання, що надихаючий "спротив народу України нагадає нам ніколи не сприймати демократію як даність".

У дописі з нагоди Дня пам'яті посольство США в Україні також згадало "хоробрість та жертовність українських героїв, які загинули, захищаючи свою країну".

Посольство розмістило фото аташе з питань оборони Посольства США в Україні Бріттані Стюарт, зроблене біля Меморіалу героям Небесної сотні у Києві на День захисників України 2021 року.

Сполучені Штати відзначають День пам‘яті з 1868 року, після Громадянської війни. В цей день на Арлінгтонському цвинтарі та багатьох інших кладовищах біля поховань військових встановлюються державні прапори. Сьогодні президент США Джо Байден візьме участь в церемонії покладання квітів на Арлінгтонському цвинтарі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG