Спеціальні потреби

Палата представників США підтримала пакет допомоги Україні обсягом майже 40 млрд дол 


40 млрд доларів: що входить у новий пакет допомоги США Україні? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

40 млрд доларів: що входить у новий пакет допомоги США Україні? Відео

Палата представників Конгресу США у вівторок підтримала надання допомоги Україні обсягом майже 40 млрд. дол. "За" проголосували 368 конгресменів, 57 проголосували "проти".

Очікується, що Сенат США швидко затвердить цей законопроект.

Білий дім подякував конгресменам за підтримку ініціативи Байдена. "Наша допомога, разом із внесками наших союзників та партнерів, є критичною, допомагаючи українцям перемогти у битві за Киів та захистити свободи, - зауважила речниця Білого дому Джен Псакі. - Додаткові ресурси, включно з передбаченими в цьому законі, дозволять нам надіслати Україні більше зброї, включаючи артилерію, броньовані машини та боєприпаси. Також вона допомагає нам поновити запаси і підтримати військо США на території НАТО".

Пакет включає оборонну допомогу за програмою Ініціативи безпекової допомоги Україні обсягом 6 млрд дол, 8,7 млрд дол - на поновлення запасів США, які скоротились після пересилки устаткування до України, 4 млрд дол - на програму Іноземного військового фінансування, а також 3,9 млрд дол - на діяльність європейського командування, пише Reuters.

Видання зауважує, що Конгрес надав президентові повноваження передавати із запасів США допомогу обсягом 11 млрд дол, в той час, як Байден просив 5 млрд дол.

Гуманітарна допомога передбачена в законопроекті складає 5 млрд дол, а 9 млрд дол піде на економічну підтримку України.

"Світ має бачити, що ми єдині у підтримці України, - заявила перед голосуванням конгресвумен від Демократичної партії, голова Комітету асигнувань Палати представників США Роза ДеЛайро. - Потрібно притягнути до відповідальності Володимира Путіна та його підручних".

АР наводить слова конгресвумен-республіканки Кей Грерджер: "Китай, Іран та Північна Корея слідкують за нашою відповіддю і ми повинні показати світові, що Америка рішуче підтримує союзників і зробить необхідне для захисту наших інтересів за кордоном".

Конгресвумен від Республіканської партії Мерджорі Тейлор-Грін пояснила своє голосування "проти" недостатньою увагою адміністрації США до внутрішніх проблем.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG