Спеціальні потреби

На конференції донорів зібрали $6,5 млрд пожертв для України


6,5 мільярда доларів зібрали для України на Конференції донорів, організований Польщею та Швецією у Варшаві.

Про зібрані пожертви оголосив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі. Прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон вказала, що зібрана сума перевищила сподівання.

Моравецький зазначив у Twitter, що ЄС має надати фінансування для відбудови України та втілення системної підтримки країнам-членам, які дають прихисток українським біженцям.

Під час свого виступу український президент Володимир Зеленський подякував за підтримку та порівняв теперішню потребу у відбудові України з відбудовою Європи після Другої світової війни, а президент Європейської Ради Шарль Мішель висловив сподівання, що конференція покладе початок новому "Плану Маршалла" для України.

"Ми не можемо зрівнятись із відвагою та пожертвою українського народу, - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. - Однак ми вас підтримуємо нашою економічною силою. Ми мобілізували 4 млрд євро фінансової підтримки ЄС з початку вторгнення".

Під час конференції донорів про допомогу Україні заявили як уряди країн, так і компанії. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція надасть Україні додаково 300 млн дол. Естонія надала додаткові 2,9 млн євро на гуманітарну допомогу та відбудову, повідомила прем'єр-міністр країни Кая Каллас. Про допомогу Україні заявили і такі компанії як Google та AstraZeneca, повідомляє АР.

XS
SM
MD
LG