Спеціальні потреби

Мінфін США прокоментував можливість спрямувати заморожені кошти Росії на відбудову України 


Міністр фінансів США Джанет Єллен
Міністр фінансів США Джанет Єллен

"Очевидно, є очікування, що Росія тим чи іншим чином допоможе частково забезпечити необхідне для відбудови України, і ми маємо цього домагатись", -. відповіла міністр фінансів США Джанет Єллен на питання про можливість спрямування частини заморожених російських активів на відбудову України. Питання прозвучало під час прес-конференції в четвер.

"Очевидно, витрати на відбудову України будуть величезними", - наголосила Єллен.

Згідно з санкційним режимом, США та країни Європи заморозили значну частину золотовалютних резервів Росії, обсяг яких переважає 600 млрд дол.

Єллен відмовилась розголошувати деталі варіантів щодо можливого використання коштів і припустила, що в цій сфері можливо необхідним буде рішення Конгресу США. Вона також підкреслила важливість міжнародної координації в цій сфері.

В четвер Єллен провела зустріч з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, який перебуває у Вашингтоні. Єллен озвучила готовність США надати додаткові 500 мільйонів доларів економічної підтримки Україні.

Ці кошти дозволять Україні виплачувати заробітні плати, проводити соціальні виплати, "щоб не погіршувати гуманітарну ситуацію в Україні", додала міністр. Вона підкреслила - потреба є нагальною і кошти надійдуть якомога швидше.

Єллен підкреслила - США та міжнародна спільнота підтримують Україну. "Російська війна вискликала швидку міжнародну відповідь, якої не бачили десятиліттями", - додала вона.

Коаліція на підтримку України нараховує більше 30 країн, на які припадає більше половини світової економіки, конвертовані валюти яких використовуються найбільш широко і, де виробляються найбільш сучасні технології, вказала Єллен.

Напередодні Єллен, українська делегація та делегації інших країн вийшли з засідання міністрів фінансів "Великої 20-ки", повідомляють ЗМІ з посиланням на осіб присутніх на зустрічі.

Таким чином країни висловились проти участі в G-20 російської делегації, яку очолює міністр фінансів країни Антон Сілуанов. Проти Сілуанова діють санкції США.

Президент США Байден раніше заявляв про необхідність виключити Росію з G-20.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Веб-редакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG