Спеціальні потреби

МВФ збільшить допомогу Молдові, через війну в Україні


Команда експертів МВФ рекомендуватиме Фонду надати додатково 267 млн дол Молдові, з огляду на негативний вплив на економіку країни, через війну в Україні а також санкції проти Росії та Білорусі. Рішення має затвердити Виконавче правління МВФ.

"Війна в Україні суттєво вплинула на економіку Молдови", - заявив очільник місії Фонду в країні Рубен Атоян. Він додав, що влада країни "обґрунтовано надає пріоритетного значення врегулюванню гуманітарної кризи в ситуації, яка вже є складною". Посадовець відзначив, що бюджетна політика Молдови спрямована на управління значним потоком біженців і зменшенням негативного впливу зростання цін на енергоресурси та продукти харчування.

Через ці виклики, економіка Молдови цього року стагнуватиме, вважають в МВФ.

Як повідомляв Голос Америки, за оцінками Світового банку українська економіка скоротиться на 45,1% цього року, а російська економіка, що вже переживає глибоку рецесію, втратить 11,2% в 2022 році. .

9 березня МВФ схвалив програму фінансування для України обсягом 1,4 млрд дол. У Світовому банку повідомили, що з початку російського вторгнення до України, установа мобілізувала 925 млн дол на підтримку України, щоб допомогти зі сплатою зарплати лікарям, виплатою пенсій та фінансуванням соціальних програм.

XS
SM
MD
LG