Спеціальні потреби

Збройні сили РФ здійснили 18 нападів на медичні установи України - ВООЗ


Кадр з відео Маріупольської міськради, напад на лікарню, 9 березня 2022 року
Кадр з відео Маріупольської міськради, напад на лікарню, 9 березня 2022 року

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила 18 нападів на медичні установи в Україні. Про це із посиланням на генерального директора організації Тедроса Адхана Гебрейесуса повідомляє CNN. ВООЗ, сказав він на брифінгу у середу, 9 березня, надає медичну допомогу біженцям з України, число яких перевищило 2 мільйони осіб.

«Деякі з основних проблем зі здоров’ям, які ми бачимо, – це переохолодження та обмороження, респіраторні захворювання, відсутність лікування серцево-судинних захворювань та раку, а також проблеми з психічним здоров’ям. Співробітники ВООЗ були направлені в сусідні країни для забезпечення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки”, - сказав Гебрейесус.

ВООЗ доставила в регіон 81 тонну постачання, включно із медичними препаратами для надання хірургічної допомоги, повідомив директор ВООЗ.

У той же час Україна зберегла систему спостережння та реагування на Covid-19, сказала Адельхайд Маршанг, старший офіцер з надзвичайних ситуацій. Але ризик поширення інфекційних захворювань зростає.

«Неважливо, чи це Covid, не важливо, чи це поліомієліт, не важливо, чи це кір, не важливо, чи це холера. Ви змусили так багато людей у відчаї рухатися, жінок і дітей зібрали разом, людей у підвалах. Люди в стресі, люди не їдять, не сплять. Це умови, при яких імунна система ослаблена. Захист людей низький, і інфекційні хвороби можуть швидко поширюватися таким населенням», – сказав Майк Райан, директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

ВООЗ закликає Російську Федерацію надати безпечний доступ до гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.

У статті використані матеріали CNN.

Дивіться також: Поляки про допомогу українцям.

Поляки про допомогу українцям. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

XS
SM
MD
LG