Спеціальні потреби

Столтенберґ засудив напад на ЗАЕС


Міністри закордонних справ НАТО проводять засідання в Брюсселі 
Міністри закордонних справ НАТО проводять засідання в Брюсселі 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ засудив напади на цивільних а також на Запорізьку атомну електростанцію та вторгнення Росії.

"Це демонструє нерозсудність цієї війни і важливість завершення а також важливість того, щоб Росія відвела всі свої війська і почала щирі дипломатичні зусилля", - додав очільник Альянсу.

Посадовець, все ж підкреслив, що НАТО не є стороною конфлікту в Україні, а Альянс НАТО має оборонний характер. "Ми не хочемо війни, конфлікту з Росією, - заявив він. - Водночас, не має бути непорозумінь стосовно нашої відданості захисту всіх союзників". Він привітав більшу підтримку Альянсу з боку США та Європи.

Заява прозвучала під час спільної прес-конференції Столтенберґа з держсекретарем США Ентоні Блінкеном перед початком засідання міністрів закордонних справ НАТО.

Блінкен високо оцінив єдність та рішучість, яку виявив Альянс у реакції на агресію Росії. "Кожен союзник, тим чи іншим чином, допомагає Україні, кожен союзник допомагає єдності Альянсу", - додав він.

Раніше напад Росії засудив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Він заявив, що напад "загрожує безпеці всієї Європи".

Статтю уточнено цитатою Ентоні Блінкена

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG