Спеціальні потреби

"Коли диктатори не сплачують ціну за агресію, вони створюють більше хаосу". Що Байден планує сказати про Україну в Конгресі 


Зала Палати представників США, де планується виступ Байдена
Зала Палати представників США, де планується виступ Байдена

Президент США Джо Байден сьогодні вперше виголосить свою офіційну промову "Про стан держави" перед Конгресом. Очікується, що у своєму зверненні він торкнеться питань геополітики і, зокрема російської агресії проти України а також питань відновлення американської економіки.

"З нашої історії ми вивчили цей урок - коли диктатори не сплачують ціну за агресію, вони створюють більше хаосу. Вони продовжують рух і витрати та загрози для Америки продовжують зростати", - йдеться в витримках промови Байдена, оприлюднених Білим домом.

"Путін думав, що США та НАТО не будуть відповідати. І він думав, що він зможе розділити нас вдома", - мовиться у витримках.

В промові Байден планує підкреслити важливість дипломатії а також союзів, таких як НАТО, створеного для "забезпечення миру та стабільності в Європі після Другої світової війни".

Перед промовою Байден обговорив ситуацію в Україні з українським президентом Володимиром Зеленським. Байден запевнив Зеленського, що Сполучені Штати продовжують підтримувати Україну в захисті від російської агресії і надають допомогу з безпеки, економічну та гуманітарну підтримку, повідомили в Білому домі.

Почесною гостею під час виголошення промови Байдена в Конгресі стане посол України в США Оксана Маркарова. Вона сидітиме поблизу першої леді США Джилл Байден.

Іншою важливою темою промови стане стан американської економіки. Прискорене зростання цін - серед питань, які найбільше турбують американців.

Боротись з інфляцією зниженням витрат, а не зниженням заробітної плати пропонує Байден. "Маю кращий план подолання інфляції, - йдеться у витримках промови. - Знижуймо витрати, а не зарплати. Виробляймо більше машин та напівпровідників в Америці. Більше товарів, які б швидше і дешевше пересувались в Америці. Більше робочих місць, де можна добре заробити на життя в Америці і замість того, щоб покладатись на іноземні канали постачання, давайте виробляти в Америці".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG