Спеціальні потреби

Сенатори наблизились двопартійної згоди щодо санкцій проти Росії


Сенатор-демократ Боб Менендез
Сенатор-демократ Боб Менендез

Два впливових сенатора заявили, що майже дійшли двопартійної згоди щодо законопроекту, який накладе санкції на Росію за її агресію проти України.

Голова комітету міжнародних відносин сенатор-демократ Боб Менендез та сенатор-республіканець Джим Ріш сказали під час спільного інтерв’ю в програмі «Стан держави» на каналі CNN, що вони на межі досягнення домовленості та мають намір винести законопроект на голосування вже на початку цього тижня.

«Я би сказав, що ми знаходимось на відстані в один ярд від фініш і сподіваюсь, зможемо закінчити успішно», -сказав Менендез, назвавши переговори «інтенсивними зусиллями».

«Ми маємо неймовірно міцну двопартійну рішучість запровадити жорсткі наслідки для Росії, якщо вона вторгнеться в Україну та за інші дії, які вона вже зробила», - додав Менендез. Ріш зауважив, що він має «обережний оптимізм на цьому етапі, коли вони повернуться завтра до Вашингтона, що вони будуть рухатись уперед».

Законопроект Менендеза передбачає санкції проти російських посадовців та державних установ, якщо президент Байден визначить, що Росія вторглася в Україну чи здійснила «значну ескалацію». Він також передбачає обмеження на операції з російськими держоблігаціями, обслуговування через систему SWIFT та передбачає додаткову безпекову допомогу Україні і допомогу у боротьбі з російською дезінформацією. Втім, низка сенаторів-республіканців наполягають на тому, щоб в законопроекті були норми, які передбачають запровадження санкцій вже зараз, незалежно від того, вторгнеться вона в Україну чи ні.

У додаток, очікується, що Сенат у цьому законопроекті збільшить допомогу Україні летальною зброєю.

Спірним залишається питання санкцій щодо "Північного потоку-2". Нещодавно демократи в Сенаті заблокували законопроект республіканця Теда Круза, який передбачав введення санкцій проти компаній, пов’язаних з газогоном. У недільному інтерв’ю сенатор Ріш зауважив, що досі не дійшли згоди, що робити відносно "Північного потоку-2".

«Ми над цим працюємо. Ми маємо розставити всі крапки над «і» перед тим, як перекинути м’яч через фінішну лінію», - сказав Ріш.

В матеріалі використані джерела CNN та The Hill.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG