Спеціальні потреби

На парламентських виборах у Вірменії лідирує партія Пашиняна


Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян і його партія «Громадянський договір» лідирують після надходження перших результатів парламентських виборів, повідомляє агентство Рейтер, посилаючись на «РИА Новости» з посиланням на ЦВК.

Партія Пашиняна отримала 58% голосів після публікації перших результатів Центрвиборчкомом. Альянс «Вірменія», очолюваний колишнім президентом Робертом Кочаряном, отримав 22%, повідомило «РИА Новости»

Уряд оголосив дострокові вибори в спробі покласти край політичній кризі, яка виникла після того, як сили етнічних вірмен програли в шеститижневій війні з Азербайджаном в минулому році і втратили території в Нагірному Карабаху і навколо нього.

Після цього Пашинян зіткнувся з регулярними вуличними протестами, учасники яких вимагають його відставки через умови мирної угоди, яка поклала край конфлікту. Відповідно до угоди, Азербайджан відновив контроль над територією, яку він втратив під час війни на початку 1990-х.

Сам Пашинян назвав угоду катастрофою, але заявив, що був змушений підписати її, щоб запобігти ще більшим втратам.

За підсумками виборів, більшість вірменського парламенту вибирає прем'єр-міністра, кандидатуру якого висуває президент.

Кочарян - уродженець Нагірного Карабаху. Він був президентом Вірменії в 1998-2008 роках і був звинувачений в незаконних діях, коли ввів надзвичайний стан в березні 2008 року після спірних виборів.

У матеріалі використовувались джерела: Рейтер та "РИА Новости".

Читайте також: "США зняли обмеження на поставку військової допомоги Азербайджану - ЗМІ США​"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG